BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yücel, KYK Yurdunda Çocuklar İçin Anasınıfı ve Oyun Alanı Açtık

Depremzede çocukların psikolojik açıdan desteklenmesi için her türlü çalışmanın yürütüldüğü İlimizde de anasınıfı ve oyun alanı da hazırlandı. 
Yücel, KYK Yurdunda Çocuklar İçin Anasınıfı ve Oyun Alanı Açtık

Yücel, KYK Yurdunda Çocuklar İçin Anasınıfı ve Oyun Alanı Açtık

            Depremzede çocukların psikolojik açıdan desteklenmesi için her türlü çalışmanın yürütüldüğü İlimizde de anasınıfı ve oyun alanı da hazırlandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, 150 depremzedenin konakladığı Mürsel Paşa KYK Yurdu'nda anasınıfı ve oyun alanı açtı. Her türlü ihtiyacın düşünüldüğü ve süslemelerin yapıldığı anasınıfı ve oyun alanı için öğretmen görevlendirmesi de yapılarak hizmete başladı.

Yücel: "Her Türlü Desteği Sunacağız"

            Hizmete açılan anasınıfı ve oyun alanıyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel; "Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda Mürsel Paşa KYK Yurdunda bir günde anasınıfı ve oyun alanımızı hazırlayıp hizmete açtık. Çocuklarımızın burada deprem psikolojisini yenmeleri, travmayı atlatmaları ve kendilerini huzurlu hissedebilmeleri için her türlü detay düşünülmüştür. Öğretmen görevlendirmemizi de yaparak hizmete başlamış bulunmaktayız" dedi.

Yücel, En Yakın Okula Kaydolabilecekler

            Deprem bölgelerinden Bingöl'e gelen aileler için de desteklerin devam ettiğini anlatan Yücel, halkımızın desteğiyle evlere yerleştirilen ya da yakınlarının yanına sığınan depremzedelerin, eğitim açısından da destekleneceğini ifade etti.

            Yücel: "Ailelerimizin her türlü ihtiyacının karşılandığı ilimizde bizler üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya gayret ediyoruz. Bingöl'ümüze gelen depremzede ailelerimiz, bulundukları yerdeki en yakın okulumuza çocuklarının kaydını yapabilecektir. Bu hususta kitap, kıyafet, ekipman ve diğer tüm ihtiyaçlarına da elimizden gelen desteği sunacağız. Eğitim konusundaki talepleri, okul müdürlerimiz aracılığıyla da bizlere iletebilirler" diye konuştu.

17-02-202317-02-202317-02-202317-02-202317-02-202317-02-2023

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.