BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta'dan Gençlere "Hayat Bilgisi"

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında ilk etkinliğimizi gerçekleştirdik.
Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta'dan Gençlere

Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi'nde gençlerle bir araya geldi. Vali Usta'nın Hayat Bilgisi söyleşilerinin ilk konuğu olmasıyla müdürlüğümüz tarafından planlanan Cumhuriyetimizin 100.Yıl Etkinliklerinin de ilki gerçekleştirildi.

"Hayat Bilgisi" projesi müdürlüğümüz ARGE birimi tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılı itibariyle yürütülmeye başlandı. Proje kapsamında özellikle kamu sektöründe lider konumunda bulunan örnek şahsiyetlerin lise öğrencilerimizle söyleşi yapmaları ve hayat tecrübelerini aktarmaları planlanmaktadır.

Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta'nın TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi'nde öğrencilerle bir araya geldiği söyleşi programında ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Özel açılış konuşmalarını yaptı. Konuşmasında "Davetimizi kırmayarak bizleri onurlandıran Sayın Valimize şükranlarımızı sunuyoruz." diyen Özel program sonunda da Vali Ahmet Hamdi Usta'ya teşekkür plaketi takdim etti.

Lisenin konferans salonunda samimi bir söyleşi kıvamında gerçekleşen programda Vali Usta öncelikle hayatı ve kariyer süreçleri hakkında paylaşımlarda bulundu. Programın ikinci bölümünde ise öğrencilerimiz 'eğitimden, turizme, teknolojiden sosyal hayata, ekonomiden  Zazaca'ya birçok konuda sorular sordular, düşüncelerini paylaştılar. Programın sonunda öğrencilerle selfie yapan Vali Usta: "Gençler çok okuyun, çok çalışın, mutlu olacağınız işler yapın" dedi.

20-10-202320-10-202320-10-202320-10-202320-10-202320-10-2023

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.