BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Yardımcımız Sayın Fatih Kaya TÜBİTAK'ta Dereceye Giren Okul Müdürleri ve Danışman Öğretmenleri ile bir araya geldi.

Vali Yardımcımız Sayın Fatih Kaya TÜBİTAK'ta Dereceye Giren  Okul Müdürleri ve Danışman Öğretmenleri ile bir araya geldi.
Vali Yardımcımız Sayın Fatih Kaya TÜBİTAK'ta Dereceye Giren  Okul Müdürleri ve Danışman Öğretmenleri ile bir araya geldi.

Vali Yardımcımız Sayın Fatih Kaya TÜBİTAK'ta Dereceye Giren  Okul Müdürleri ve Danışman Öğretmenleri ile bir araya geldi.

 

Vali Yardımcımız Sayın Fatih Kaya;  İlimiz Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltı programında Tübitak Yarışmasında Dereceye Giren Okul Müdürleri ve danışman Öğretmenleri ile bir araya geldi.

 

Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney, Müdürlüğümüz idarecileri, dereceye giren okulların müdürleri ve danışman öğretmenleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney;  2020 yılı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına geçen yıl 60 olan başvuru sayısı 85 e yükseldi ancak bu projelerin TÜBİTAK tarafından değerlendirmesi henüz yapılmadı. 2020 yılı TÜBİTAK 2204 A Liseler Arası Proje Yarışmasına geçen yıl 54 iken bu yıl 31 de kaldı. Fakat bu azalmaya rağmen geçen yıl bölge finallerine çağrılan 4 proje ve bu projelerden sadece biri bölge şampiyonu olmuşken bu yıl azalan başvuru sayısına rağmen 5 proje ile bölge finallerine katılındı ve bu projelerden 1 birincilik, 1 ikincilik ve 1 üçüncülük derecesi elde edildi.

 

2020 yılı TÜBİTAK 2204 B Ortaokullar Arası Proje Yarışmasına geçen yıl 25 başvuru ve 2 bölge finalistimiz varken bu yıl 26 başvuru ve 4 bölge finalistimiz olmuştur. Bölge finalleri henüz gerçekleşmemiştir.

 

2020 yılı TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları programına geçen yıl 6 olan başvuru sayısı bu yıl 13 olarak gerçekleşmiştir. Bingöl için bir ilk yaşanmış olup bu başvurulardan 2 tanesi destek almaya hak kazanmıştır.

 

Tüm Türkiye genelinde 100 adet projenin desteklendiği bu programda 2 proje ile yer almaktayız. 2020 yılı TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri programına yapılan başvuru olumlu sonuçlanmış ve ilimiz tarihinde ikinci defa proje desteği kazanılmıştır. Tüm Türkiye genelinde 50 adet projenin desteklendiği bu programda 1 proje ile yer almaktayız.

 

2020 yılı TEKNOFEST başvuruları ise geçen yıl il geneli toplam başvuru sayısı 35 iken bu yıl bu başvuru sayısı 50 ye ulaşmıştır. TEKNOFEST yarışma süreçleri zamana yayılmış bir şekilde açıklanmaktadır. Şu ana kadar açıklanan sonuçlara göre en az 6 farklı alanda finalistlerimiz açıklanmıştır.

 

Bu bağlamda;

- 2 Adet Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Kategorisinde

- 1 Adet Sağlıkta Yapay Zekâ Kategorisinde

- 2 Adet Ulaşımda Yapay Zekâ Kategorisinde

- 1 Adet Eğitimde Yapay Zekâ Kategorisinde derece yapmıştır.

 

Başarılı çalışmalarından dolayı danışman öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eden ve Bingöl'ümüzü güzel bir şekilde temsil edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yardımcımız Sayın Fatih Kaya üretilen bu projelerin; eğitim-öğretim niteliğinin ve etkinliğinin artırılması, bilişim teknolojilerine herkesin ulaşılabilirliğinin sağlaması, matematik, fen bilimleri ve teknoloji alanlarının geliştirilmesi ve bu alanlara ilginin artırılması, bilimsel araştırmalar ve toplum arasındaki ilişkilerin genişletilmesi ve güçlendirilmesi gibi hedeflerin gerçekleştirilmesine katkı sağladığını belirterek, topluma faydalı bireyler yetişmenin herkesin görevi olduğuna dikkat çekip, öğrencilerimizin çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Program, danışman öğretmenlerimize Vali Yardımcımız Kaya tarafından teşekkür belgesi verildi.

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.