BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

Milli Eğitim Bakanlığının 24/01/2018 tarihinde ücretli öğretmen MEBBİS modülünde yapmış olduğu güncelleme neticesinde İlimiz genelinde ücretli öğretmenlik yapmak isteyen adayların e-devlet (https://www.turkiye.gov.tr) internet sitesi üzerinden ücretli öğretmen modülüne girip başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru yapmayan adaylara görev verilmeyecektir. Son Başvuru tarihi 31/01/2018 ‘dir.

Konu ile ilgili Müdürlüğümüze iletilen sorulara cevaben aşağıdaki açıklamaları okuyabilirsiniz.

  1. Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan ve 2. Dönem görevine devam edecek olan ücretli öğretmenler bu durumdan etkilenmeyecektir. Ancak bu durumda olan ücretli öğretmenler de e-devlet sisteminden başvuru gerçekleştirmek zorundadırlar. 
  2. 1.Dönem sistem üzerinden veya form doldurarak başvuru yapıp henüz görev almamış olan adaylar da e-devlet sisteminden başvuru gerçekleştirmek zorundadırlar.
  3. Sınıf Öğretmenliği alanında görev almak isteyen adaylar kendi alanı dışında sınıf öğretmenliği alanında 2. kez başvuru yapmalıdırlar.
  4. Bir aday birden fazla ilçeye başvuru yapabileceği gibi birden fazla branşta da sertifikası olması halinde başvuru yapabilir.
  5. Herhangi bir sertifikası olan adaylar (İngilizce, almanca, özel eğitim vb.) mezun olduğu alan dışında sertifika türüne göre görev almak istediği alana 2. kez başvuru yapmak zorundadırlar.

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.