BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TBMM VAKFI BİNGÖL FEN LİSESİNDEN FİLİSTİN'E DESTEK KAMPANYASI

TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi "Filistin'e Kardeş Oluyoruz" sloganıyla bir yardım kampanyası düzenledi.
TBMM VAKFI BİNGÖL FEN LİSESİNDEN FİLİSTİN'E DESTEK KAMPANYASI

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Yusuf Tokuş ve Abdulhaluk Çakan "Filistin'e Destek Oluyoruz" sloganıyla yardım kampanyası yürüten TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesini ziyaret ederek destek verdiler. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Orhan Varan ve  Mevlana Kız Anadolu Lisesi Müdürü Bahattin Alın da okulu ziyaret ederek kampanyaya destek sunanlar arasındaydı.

TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesinde "Filistin'e Kardeş Oluyoruz" sloganıyla bir yardım kampanyası düzenlendi.  06-10 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenen kampanya kapsamında okulda bir yardım standı açıldı. Okulun Değerler Eğitimi Kulübü tarafından düzenlenen kampanyanın amacının bir soykırıma dönüşen İsrail zulmü karşısında sessiz kalmamak ve bu vesileyle öğrencilerde farkındalık ve yardım bilinci oluşturmak olduğu vurgulandı.

TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesinin Filistin'e destek olmak amacıyla yürüttüğü kampanyada okulun web sitesinden öğrenci velilerine de çağrı yapıldı. Okulun internet sayfasında yer alan yardım çağrısı metninde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sav) bir hadisi paylaşılarak "Kampanyamızla birlikte oraya ulaştırabileceğimiz en küçük yardım bile insani şuurumuzun bir nişanesi olacaktır." ibaresine yer verildi. Okulun internet sayfasında velilerden yardımlarının ve desteklerinin beklendiği belirtildi.

TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesinin ilimiz okulları içerisinde öncülük ettiği yardım kampanyası kapsamında öğrenciler, veliler, eğitim camiası ve vatandaşlar bağışta bulundular. Yapılan bağışların İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Gazze halkına ulaştırılacağı bilgisi paylaşıldı.

İHH İnsani Yardım Vakfından yapılan açıklamaya göre, İHH, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlarca, 7 Ekim sonrasında İsrail'in soykırıma dönüşen saldırılarının ardından insani yardımların öneminin daha da arttığı Gazze'ye yönelik 11 tırdan oluşan bir yardım kafilesi organize edildi. İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfının tıbbi malzeme ve ilaç desteği verdiği yardım tırlarının Gazze'ye ulaştığı kaydedildi.

 

17-11-202317-11-202317-11-202317-11-202317-11-2023

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.