BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Bir İlk.

Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Bir İlk.
Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Bir İlk.

Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Bir İlk.

 

Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu lisemiz İlimizde bir ilke imza attı. Okulumuz bünyesinde kurulan Döner sermaye işletmesi ile beraber Motor Teknolojileri Alanı, Tesisat ve İklimlendirme Alanı, İnşaat Teknolojileri Alanı ile ilimize hizmet sunmaya başlayan okulumuz, Piyasanın talepleri doğrultusunda yetiştirilen öğrencilerimiz piyasaya can simidi olacaklardır. Özellikle Motorlu Araçlar Teknolojileri Alanında okulumuz bünyesinde her türlü araç bakımları ( yağ ve filtre değişimleri), lastik değiştirme ve balan, iç dış araç yıkama faaliyetlerini yapmakta, Öğrencilerimiz okul bünyesindeki Döner Sermaye işletmesi ile becerilerini artırarak sektöre hazır bir şekilde gireceklerdir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney, meslek liselerinin, iş dünyasının kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak gibi önemli bir görevi icra ettiğini kaydetti.

Güney, okulumuz bünyesinde Motor Teknolojileri Alanı, Tesisat ve İklimlendirme Alanı, İnşaat Teknolojileri Alanında Atölyelerde uygulama eğitimleri alan öğrencilerimiz mesleki sektöre işi öğrenerek hazır bir şekilde başlayabiliyor diyen Güney, meslek liselerinin, iş dünyasının kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak gibi önemli bir görevi icra ettiğini, genç nüfus potansiyelinin en yeni ve güncel bilgilerle donanımlı olarak iş hayatına kazandırılması bakımından uygulamalı eğitimlerin önemini vurguladı.

Meslek Lisemizde 9.sınıftan itibaren mesleki eğitim uygulanırken, uzaktan eğitim yapılan salgın döneminde velilerin izin vermesi şartıyla öğrenciler okullardaki iş atölyelerinde çalışarak hem meslek sahibi oluyor hem de aile ekonomilerine katkı sağlıyor.

Pandemi döneminde uzaktan eğitim olmasına rağmen atölyelerde öğrencilerle birlikte hem iş güvenliği hem de pandemi kurallarına uygun olarak çalışmalarına devam eden okulumuz yeni açılan alanlarla ilimizde bir ilk oldu.

Öncelikli amacımız çocuklarımızın iyi bir meslek eğitimi alarak hem ilimizin hem de ülkemizin aranan meslek elemanı olmasıdır diyen Güney, Öğrencilerimizin meslek sahibi olarak çalışmaları bizi sevindiriyor dedi.

12-04-202112-04-202112-04-202112-04-202112-04-202112-04-202112-04-202112-04-2021

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.