BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REKTÖR PROF. DR. İBRAHİM ÇAPAK GENÇLERLE "HAYAT BİLGİSİ" ADLI SÖYLEŞİ PROGRAMINDA BULUŞTU

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak müdürlüğümüzün "Hayat Bilgisi" projesi kapsamında gençlerle bir araya geldi.
REKTÖR PROF. DR. İBRAHİM ÇAPAK GENÇLERLE

Müdürlüğümüzün Hayat Bilgisi projesi kapsamında kamu sektöründeki isimlerle gençleri buluşturduğu söyleşi programları devam ediyor. Bu kapsamda Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Çapak 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Özel, il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüzün selamlama konuşmalarını yapmasının ardından Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak eğitim ve kariyer yolculuğuna dair samimi paylaşımlarda bulundu. Rektör Çapak ayrıca Bingöl Üniversitesi ve bölümleri konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Çapak, Bingöl Üniversitesinin 2007 yılından sonra açılan bölgesel kalkınma odaklı üniversiteler arasında birinci sırada yer aldığını belirtti. Prof. Dr. İbrahim Çapak daha sonra öğrencilerin sorularını cevaplayarak gençlerle yaptığı bu buluşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Program sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Özel Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Çapak'a katılımları için teşekkür ederek plaket takdim etti.

"Hayat Bilgisi" projesi müdürlüğümüz ARGE birimi tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılı itibariyle yürütülmeye başlandı. Proje kapsamında özellikle kamu sektöründe lider konumunda bulunan örnek şahsiyetlerin lise öğrencilerimizle söyleşi yapmaları ve hayat tecrübelerini aktarmaları planlanmaktadır. Bu kapsamda ilk olarak Ekim ayında Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi öğrencilerimizle bir araya gelmişti.

 21-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-2024

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.