BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Güney'in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Güney'in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Milli Eğitim Müdürümüz Güney'in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

 

Milli Eğitim Müdürümüz Güney'in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

 

Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatla bütünleşmesi, hayat standartlarının yükseltilmesi çağdaş toplum olmanın gerekliliğidir. Bu doğrultuda engellilerin yaşam sevincini kaybetmeden sosyal hayatta aktif, üretken bir rol alması hepimizin sorumluğundadır.

Engelli olmanın hiç kimsenin isteyerek ya da bilerek tercih ettiği bir durum olmadığını aklımızdan çıkarmamız gerekiyor. Onlara fırsat verildiği takdirde diğer insanlar kadar başarılı ve üretken olduklarını birçok örnekte görmekteyiz.

Unutulmamalıdır ki asıl engelliler, karşılarına çıkan engeli aşamayanlardır. Hayatı paylaşmak için herhangi bir engel yoktur. Bu noktada eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon gibi ihtiyaçlarınızın farkındayız. Sizler toplumumuzun rahmet kaynağısınız. Bu farkındalıkla sizler için ülkemizin tüm fertlerinin bilinçlendirilmesi önceliklerimiz arasındadır.

Bu noktada Halk Eğitim Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezi ve Özel Eğitim Uygulama Okulumuzla hem annelere hem de engelli çocuklarımıza hizmetler vermekteyiz.

 

Engelli öğrencilerimiz ile birlikte engelli vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak, yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almanın, hem mesleki hem de insanlık görevi olduğunu vurgulayan Güney, "Amacımız onların başkalarına gereksinim duymadan yaşamını sürdüren, kendine yeten, üretken bireyler haline gelmesidir. Engelli vatandaşların karşılaştıkları sorunlar konusunda toplumumuzun gereken hassasiyeti göstereceğine inancım sonsuzdur.

 

           Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, her vatandaşımızın eğitim hakkının olduğu ilkesinden yola çıkarak, engelli öğrencilerimizin eğitim ve öğretim faaliyetlerinin en iyi şekilde yürütülmesi için gereken tüm çabayı göstermekteyiz. Engelli öğrencilerimizin yeterlilikleri ve yapabildikleriyle değerlendirilebilmeleri ve kendilerini toplum içinde ifade edebilmelerine yönelik adımları atabilmelerinin onların mutluluğu için temel koşul olduğunun bilincindeyiz.

Adımlarımızın şeklinin bir önemi yok... Önemli olan, yürüyerek kalpten kalbe giden sevgi köprüsünü geçebilmektir. 3 Aralık tarihi; duyarlılığa, Engelli vatandaşlarımızın da aramızda olacağı engelsiz bir dünya ile bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artması ümidiyle tüm Engelli öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Gününü kutlar, kendilerine ve ailelerine sağlık ve mutluluklarla beraber; nice engelsiz yaşamlar dilerim.

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.