BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meb AKUB Ekibimize Eğitim Verildi.

Meb AKUB Ekibimize yeni katılan Gönüllülerimize AFAD Gönüllülük Eğitimleri kapsamında Bingöl AFAD tarafından Psikososyal Destek Eğitimi ve Arama Kurtarma ve Tahliye Eğitimi verildi.
Meb AKUB Ekibimize Eğitim Verildi.

           

Meb AKUB Ekibimize Eğitim Verildi.

            Kurumumuz bünyesinde görev yapan ve Kahramanmaraş depreminde aktif olarak görev alan 30 gönüllüden oluşan Meb AKUB Ekibimize yeni katılan Gönüllülerimize AFAD Gönüllülük Eğitimleri kapsamında Bingöl AFAD tarafından Psikososyal Destek Eğitimi ve Arama Kurtarma ve Tahliye Eğitimi verildi.

            Eğitimler kapsamında Psikososyal Destek Eğitimi ile afet/acil durumdan etkilenenlerin duygularını ve yaşadıklarını ifade etmelerine olanak verilmesi ve temel psikolojik bilgilerin iletilmesi aracılığıyla rahatlamalarına, yaşadıkları ve hissettiklerini anlamlandırmalarına yardımcı olmak hedeflenerek, arama kurtarma tahliye eğitimi ile olası afetlerde önemli bir görev üstlenecek arama kurtarma ekibimizin bilgi ve becerilerinin arttırılmasına, görevlerinin ve işbölümünün koordineli bir şekilde yürütülmesi ve arama kurtarma ekipmanlarının doğru kullanımı amaçlanmaktadır.

            Bingöl AFAD Yerleşkesi ve Gülbahar Barajı enkaz alanında gerçekleşen eğitimlere 15 kişilik ekibiyle katılan Bingöl Meb AKUB ekibimiz teorik eğitimlerinin ardından kapsamlı bir uygulama yaparak eğitimlerini tamamladılar.

19-09-202319-09-202319-09-202319-09-202319-09-2023

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.