BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kuruca Köy Yaşam Merkezinin Açılışı Gerçekleştirildi.

Kuruca Köy Yaşam Merkezimiz İle Çocuklarımız Doğanın Kalbinde, Doğa da Onların Kalplerinde Yaşayacak
Kuruca Köy Yaşam Merkezinin Açılışı Gerçekleştirildi.

Kuruca Köy Yaşam Merkezinin Açılışı Gerçekleştirildi.

            Kuruca Köy Yaşam Merkezimiz İle Çocuklarımız Doğanın Kalbinde, Doğa da Onların Kalplerinde Yaşayacak

            Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımları ile köylerimizin kalbi olacak Köy Yaşam Merkezlerimizin, toplu açılış törenleri bugün gerçekleştirildi.

            Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen  "Köy Yaşam Merkezi Projesi" kapsamında Kuruca Köy Yaşam Merkezinin açılışı gerçekleştirildi.  

            Açılış Programına Valimiz Sayın Kadir Ekinci, Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Sayın Erdal Arıkan, İl Müdürümüz Sayın Halil Yücel, İl Protokolü ve vatandaşlar katıldı. Açılış programının ardından protokol üyeleri tarafından Köy Yaşam Merkezi gezildi.

            Köy Yaşam Merkezleri ile çocuklarımız artık doğanın içinde doğa ise onların kalbinde ve zihninde olacak. Tüm ülkede ve şehrimizde kapalı olan birçok köy okulunun yeniden hayata kazandırılması ile artık doğanın tüm güzelliği çocuklarımızın dünyasında hayat bulacak.

            Bakanlığımız "Köy Yaşam Merkezleri" Projesi kapsamında atıl durumda olan eski köy okulu yenilenerek "Köy Yaşam Merkezi"  yapıldı. Geleceğimiz olan çocuklarımızın ve geleneğimiz olan ebeveynlerimizin bir arada olacağı Kuruca Köy Yaşam Merkezi Valimiz Kadir Ekinci, Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Sayın Erdal Arıkan, İl Müdürümüz Sayın Halil Yücel ile birçok protokolün katılımıyla gerçekleştirildi.

            Müdürlüğümüz iş birliği ile hayata geçirilen Proje, Bingöl'de ilk olma özelliğine sahip. Proje okulu olarak Merkez Kuruca Köyünde bulunan atıl durumdaki okulun tadilatı, iç ve dış donanımı yapıldı. Tadilatı tamamlanan Köy Yaşam Merkezi anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane, matematik, bilim ve tasarım atölyeleri gibi ihtiyaçlara göre yeniden kullanıma açıldı.

            Bu proje ile çocuklarımız doğayla iç içe zaman geçirebilecekler. Hem doğayı hem de okulda bulunan ekipmanları aktif ve yaratıcı bir şekilde kullanabilecekler. Çocuklar, her şeyi deneyimleyerek öğrenmenin keyfine varacaklar. Ayrıca okulun bahçesine ahşap tavuk kümesi, köpek kulübesi, oyun grupları, kamelyalar, peyzaj saksıları gibi ekipmanlar yerleştirildi. Kuruca Köy Yaşam Merkezi, geleceğe tam donanımlı bireylerin yetişmesine büyük katkısı olacak.

            Kuruca Köy Yaşam Merkezi'nde okul dışı öğrenme ortamı kapsamında verilecek eğitimler için  öğrencilerin  yaparak, deneyimleyerek öğrenmelerine fırsatlar vermek, zihinsel, fiziksel ve duygusal tüm potansiyellerini kullanmalarına yardım etmek, okul duvarları dışında iş birliği becerilerini ve özgüvenlerini artırmak amaçlı uygulama bahçesi, bahçe oyunları, macera etkinlikleri ve kamp atölyesi, yaşam becerileri ve tasarım atölyesi, kütüphane,  gibi birçok atölye oluşturuldu.

            Bakanlığımız tarafından 4 ayrı il ile birlikte  örnek Köy Yaşam Merkezi seçilen Kuruca Köy Yaşam Merkezi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın telekonferans katılımı ile hizmete açıldı.

08-11-202208-11-202208-11-202208-11-202208-11-202208-11-202208-11-202208-11-202208-11-202208-11-202208-11-202208-11-2022

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.