BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimize Atanan Sözleşmeli Öğretmen Adaylarından Talep Edilen Belgeler (GÜNCELLENDİ)

İlimize Atanan Sözleşmeli Öğretmen Adaylarından Talep Edilen Belgeler (GÜNCELLENDİ)

Sözlemeli Öğretmen kararnameleri Bakanlığımızca illimize gönderilmiş olup, 22 Haziran 2020 tarihi itibariyle göreve başlatma işlemleri yapılabilmektedir. 


ÖNEMLİ NOT:

İlimize atanan sözleşmeli öğretmenlerin atanma kararnamelerinin Bakanlığımızca ilimize gönderilmesine müteakip güvenlik soruşturması yapılmayacağından ve hizmet sözleşmelerinin atanılan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanacağından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne uğranılmadan aşağıda istenilen belgelerle doğrudan atanılan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.  

 

Milli Eğitim Bakanlığınca ilimizdeki eğitim kurumlarına ataması yapılan Öğretmen (ilk atama sözleşmeli) adaylarının başlama iş ve işlemleri ikinci bir duyurumuzda belirtilecek olan tarihlerde yapılacak olup, ikinci duyurumuza kadar Öğretmen adaylarının yazımızın ekinde belirtilen evrakları hazırlamaları ve istenecek olan tarihlerde Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atama Şubesine başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

İLİMİZE ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN TALEP EDİLEN BELGELER

1 - Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği,

2 - Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

3 - Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

4. Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.), istenecektir.

5. Kimlik Fotokopisi.

7. Son altı ay içinde çekilmiş Biometrik fotoğraf (6 adet)

8. Adli Sicil Kaydı. (E-Devletten alınanlar kabul edilecektir.)

9. Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği (Mülakat için alınan Form)

10. Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,

11. Sağlık durumu yönünden Öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü (devlet veya özel) hastaneden alınacak olan sağlık kurulu raporu.

12.Mal Bildirim Formu (Formu İndirmek İçin TIKLAYINIZ)

 

NOT1: İstenilen belgelerin asılları ve bir fotokopisi hazırlanacaktır.

NOT2: Web Sitemizde öğretmenlerin göreve başlamaları için 2. bir duyuru yayınlanmadıkça herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması adına Müdürlüğümüze göreve başlama için başvuruda bulunmayınız.

Atama Bürosu İrtibat Telefonlarımız: 0426 213 25 85 Dahili 140-141

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.