BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde "Kış Okulları" Uygulaması Başladı

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından ilk kez sömestir tatilinde başlatılan 'Kış Okulu' uygulaması Bingöl'de yoğun ilgi gördü.
İlimizde

İlimizde "Kış Okulları" Uygulaması Başladı

            Bakanlığımızın hazırlamış olduğu "Kış Okulu" uygulaması İlimizde de faaliyete geçti. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından ilk kez sömestir tatilinde başlatılan 'Kış Okulu' uygulaması Bingöl'de yoğun ilgi gördü.

            Millî Eğitim Bakanlığımız, yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde "kış okulları" çerçevesinde ücretsiz kurslar planladı. İlimizde de "bilim", "sanat", "matematik" ve "İngilizce" olmak üzere eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz kursları İlimizin dört bir yanında başladı.

            Bakanlığımız, yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de bilim, sanat, matematik ve İngilizce olmak üzere 4 alanda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren 'Kış Okulu' uygulaması başlattı. 21 Ocak'ta başlayan ve 5 Şubat'a kadar devam edecek olan uygulama ile öğrenciler, iki haftada toplam 40 saat kurs alabilecek. İl merkezleri haricinde gelen talepler doğrultusunda kırsalda bulunan okullarda projeden yararlanıyor.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel, "Kış Okulu" uygulaması kapsamında merkeze bağlı Çukurca İlköğretim Okulunu ziyaret etti. İl Müdürümüz Yücel, odun sobası üzerinde közlenmiş patatesleri yiyen öğrencilerimizle bir süre sohbet ederek, heyecanlarına ortak oldu.

            Okul ziyaretinde açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel, "Geçen yıl bakanlığımız tarafından açılan yaz okulu uygulamasına hem öğrencilerden hem de velilerden yoğun bir ilgi olmuştu ve çok verimli bir yaz okulu programı geçirmiştik. Şu anda da bakanlığımızın başlatmış olduğu ilk defa kış okulu projesi uygulanıyor. Velilerimizden ve öğrencilerden büyük bir istek vardı. Şu an içinde bulunduğumuz okul bir köy okulu ve burada bu kış okulu açmamız çok anlamlı. Sömestir tatilinde plansız yada evde boş oturarak vakit geçiren çocuklarımız bunun yerine okulda olmayı ders işlemeyi tercih etti. Burada matematik ve İngilizce dersleri görülüyor, 4 sınıftan 12'nci sınıfa kadar devam ediyor. Köy okulu olduğu için 4'üncü sınıf öğrencilerimiz şu an mevcut" dedi.

            Köy okulunda ilk kez böyle bir uygulama yapıldığını aktaran Yücel, "Buranın önemli bir özelliği var. İlk defa uygulanıyor olması anlamlı. Bu sadece Çukurca Köyü okulumuza bağlı bir çalışma değil. Türkiye'nin her yerinde uygulana bilecek bir proje. Bize her hangi bir köyden, velilerimizden yada öğretmenlerimizden talep gelmesi durumunda anında biz bu kursu açmaya hazırız. Yeter ki bize talep ve istek olsun biz yerine getirmeye hazırız" diye konuştu.

27-01-202327-01-202327-01-202327-01-202327-01-202327-01-202327-01-2023

 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.