BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde "Diyalekt" Tanıtım Toplantısı Yapıldı

İlimizde

İl Müdürümüz Kadri Engin'in Katılımlarıyla "Diyalekt" İngilizce Dil eğitimi Platformunun Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

 

Bakanlığımız tarafından her yaş ve seviye için geliştirilen "Diyalekt" İngilizce dijital eğitim platformunun tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıya merkeze bağlı ilkokul, ortaokul ve liselerden İngilizce dersi zümre başkanı olan öğretmenler katılım sağladı.İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen program İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş katıldı. Program İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin'in açılış konuşmalarıyla başladı.

 

Engin konuşmasında yabancı dil eğitimin önemini vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti, "Bakanlığımız Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca dil eğitimini kolaylaştırmak için geliştirilen Diyalekt platformu her yaş ve seviyedeki kullanıcılar için tasarlanmıştır. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından tüm öğretmenlere yönelik çevrimiçi bilgilendirme toplantısı da yapılacak. Ancak önce İngilizce dersi öğretmenlerimizle yüz yüze bir tanıtım toplantısında bir araya gelmek istedik zira bu konuda öncülük yapacak olan sizlersiniz. Koronavirüs döneminde eğitimde dijital dönüşüm hız kazandı. Asrın felaketi olarak nitelendirilen ve 11 ilimizi etkileyen depremlerden sonraki süreçte de bölgedeki öğrencilerimizin eğitimi EBA platformu üzerinden devam etti. Dijital eğitim platformları artık eğitim sisteminin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bakanlığımız 2022-2023 eğitim öğretim yılı başında EBA üzerinde MatemaTİK eğitim platformunu hayata geçirmişti. İkinci tematik platform Diyalekt oldu. 24 Nisan'da Bakanımız Sn. Mahmut Özer'in katılımlarıyla "Diyalekt" İngilizce dil eğitimi platformunun lansmanı yapıldı. Platform tamamen ücretsiz olup  EBA ve e-devlet üzerinden tüm vatandaşlarımızın erişimine açılmıştır. Değerli öğretmenlerimiz sizlerden Diyalekt İngilizce dijital eğitim platformunu incelemenizi ve başta öğrencileriniz olmak üzere diğer öğretmenlerimize ve velilere tanıtmanızı bekliyoruz. Toplantıya katılım sağladığınız için teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum."

 

"Diyalekt" İngilizce dijital eğitim platformu tanıtım toplantısı Ar-Ge biriminden İngilizce Öğretmeni Gülten Butakın'ın sunumu ve örnek içerikleri paylaşmasıyla devam etti. Program katılımcı İngilizce öğretmenleriyle yapılan soru-cevap bölümünden sonra sona erdi.

 

18-06-202318-06-202318-06-202318-06-202318-06-202318-06-2023

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.