BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Rahmi Güney'in Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle bir mesaj yayımladı.
İl Müdürümüz Rahmi Güney'in Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Mesajı.

İl Müdürümüz Rahmi Güney'in Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Mesajı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Güney mesajında, 27-28 Haziran tarihlerinde uygulanacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde, sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi.

Öğrencilere seslenen Güney,"Eğitim-öğretim hayatınızdaki on iki yıllık maratonun ardından, geleceğinizi belirleyecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına gireceksiniz. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin heyecanını, azmini, mücadelelerini, sabrını, inancını ortaya koyarak, fırsatları yakalayabilecekleri bir sınav süreci geçirmeleri en büyük dileğimizdir. Ders çalışırken, test çözerken aynı zamanda motivasyonunuzu da yüksek tutmak için ayrı bir çaba sarf ettiniz. Kendinize güvendiğiniz sürece aşamayacağınız hiçbir engelin bulunmadığına inanıyorum. İyimser olmaya ve her zaman olumlu düşünmeye önem veriniz"dedi.

Velilere seslenen Güney,"Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Çocuklarımızın başarılı olmalarında en büyük görev anne babaya yani bizlere düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonunda hayatlarını şekillendirmek için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir. Anne ve babaların bazı yanlış tutum ve davranışları onların var olan kaygı ve heyecanlarını daha da artırmaktadır. Bundan dolayı bu süreçte siz velilerin bazı konularda daha duyarlı olmaları öğrencilerimizin yararlarına olacaktır. Öğrencilerimizin stresten ve heyecandan uzak bir şekilde sınava girmeleri durumunda, bilgi ve birikimlerini en üst seviyede sınava yansıtacaklarına inanıyor, Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm yönetici, öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyorum" dedi.

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.