BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Rahmi Güney'in LGS Mesajı.

Bu sınavın sizi hayalinizdeki yola götüren, emeğinizin karşılığını alacağınız bir sınav olmasını dilerim. 
İl Müdürümüz Rahmi Güney'in LGS Mesajı.

İl Müdürümüz Rahmi Güney'in LGS Mesajı.

Değerli Veliler,

Sevgili Öğrenciler,

Öncelikle 14 Haziran Pazar günü saat 17:24'te Bingöl ili Karlıova merkezli yaşanan ve çevre illerin tamamında hissedilen 5,7 şiddetindeki deprem nedeniyle başta ilimiz Bingöl olmak üzere zarar gören tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, depremde vefat eden güvenlik korucumuza Allah'tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar dilerim.

20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan "Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavına (LGS)" ilimizde 87 ortaokulumuzda, 444 salonda, 6.600 öğrencimiz sınava girecektir.6.600 öğrencimiz ve 1479 görevli öğretmenlerimiz için 870 siperlik, 631 litre dezenfektan ve 24463 maske dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Okullarımızda her türlü sağlık ve güvenlik tedbirleri alınmıştır.

20 Haziran'daki Liselere Geçiş Sınavını olağanüstü şartlarda gerçekleştiriyoruz. Pandemi dolayısıyla 20 Mart itibariyle okullarda eğitime ara verildi. 23 Mart itibariyle EBA üzerinden uzaktan eğitimlerimiz devam etti. Yine EBA platformunda 8.sınıflarımıza yönelik canlı sınıf uygulaması hayata geçirildi. Öğretmenlerimiz öğrencilerimize uzaktan eğitim yöntemleri ile takviye dersler verdiler. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından öğrencilerimizi süreç boyunca desteklemek için teknolojinin tüm imkânları seferber edildi.  Öğrencilerimizin mağdur olmaması için sınav müfredatı okullarda yüz yüze eğitimle verildiği kadarıyla sınırlandırıldı. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bu zorlu süreçte her türlü tehlikeden uzak tutmak ve onları koruyup sakınmak aslî görevimizdir.

Değerli Veliler,

Sınav uygulama merkezi olan tüm okullarımızın ve sınıflarımızın uzmanlar tarafından dezenfekte uygulamasına tabi tutulduğunu, bina görevlilerimizin siperlik, maske ve eldiven ile öğrencilerimizi karşılayacağı, okul girişlerinde rehber öğretmenlerimizin öğrencilerimizi karşılayıp çocuklarımıza destek olacağı, sınav salonlarının sosyal mesafe kurallarına uygun olacak şekilde düzenlendiği ve salon görevlilerimizin her türlü sağlık önlemini aldığını unutmayınız. Gönlünüz ferah olsun sizin için tüm hazırlıklarımızı yaptık sınav gününün gelmesini bekliyoruz.  Sizlerden ricamız, çocuklarımızı sınav için okullarımıza götürüp getirirken maske takmanız, sınav uygulaması esnasında okul bahçelerinde bulunmamanız ve okul çevresinde sosyal mesafe kurallarına uymanız yolundadır. Bu uzun soluklu yolculukta çocuklarımıza eşlik ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Sevgili Öğrenciler,

İçinde bulunduğumuz bu olağan üstü süreç sizler üzerinde olumsuz etkiler oluşturmuş olabilir. Sağlığınız bizim için en önemli değerdir. Aylardır düzenli bir şekilde azimle ders çalıştınız. Geleceğimizin teminatı olan sizler için bütün koruyucu sağlık tedbirlerinin alındığını bilmenizi isterim. İnanıyoruz ki emeklerinizin karşılığını muhakkak alacaksınız. Bu sınavın sizi hayalinizdeki yola götüren, emeğinizin karşılığını alacağınız bir sınav olmasını dilerim. Sizler sınavdayken dualarımızı ve umutlarımızı hep yanınızda hissetmeniz dileğiyle hepinize başarılar diler; Sınavın sorunsuz bir şekilde huzur içerisinde tamamlanması için destek verecek olan herkese  teşekkür ederim.

 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.