BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Halil Yücel: "Yeni Eğitim-Öğretim Yılına Hazırız"

Müdürlüğümüz idarecileriyle değerlendirme toplantısında bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel, Eğitim ortamlarının kalitesini iyileştirme yönünde ciddi adımlar atıyoruz. Biz okullarımızla, öğretmenlerimizle, yönetici ve çalışanlarımızla yeni eğitim-öğretim sürecine hazırız" dedi.
İl Müdürümüz Halil Yücel:

İl Müdürümüz Halil Yücel: "Yeni Eğitim-Öğretim Yılına Hazırız"

            Müdürlüğümüz idarecileriyle değerlendirme toplantısında bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel, Eğitim ortamlarının kalitesini iyileştirme yönünde ciddi adımlar atıyoruz. Biz okullarımızla, öğretmenlerimizle, yönetici ve çalışanlarımızla yeni eğitim-öğretim sürecine hazırız" dedi.

            Yaklaşık 60 bin öğrencinin bulunduğu Bingöl'de 2022-2023 eğitim-öğretim döneminin başlamasına az bir zaman kala İl Milli Eğitim Müdürümüz Yücel, müdürlüğümüz idarecileri ile bir araya gelerek yeni eğitim öğretim dönemi planlaması yapıldı.

            Bingöl'de Milli Eğitim Müdürlüğü olarak uzun bir süredir eğitim ortamlarının kalitesini iyileştirme yönünde ciddi adımlar atmaya çalışıyoruz. Bu noktada birçok okullarımız bakım ve onarımdan geçirilerek eğitim öğretime hazır hale getirildi.

"Yardımcı ders kaynakları öğrencilere ulaşacak"

            Bu sene bazı ilklere imza atıldığını ifade eden Yücel, "Bingöl Milli Eğitim Camiası olarak 12 Eylül'de eğitim-öğretim süreçlerine fiilen başlayacak. Bu anlamda heyecanımız devam ediyor. Tüm öğrencilerimize kaliteli bir eğitim sunmak için var gücümüzle hazırlanıyoruz. Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu noktada ilimizde yaklaşık 60 bin öğrenciye hizmet sunacağız. 4 binin üzerindeki öğretmenimiz bu süreci yönlendirecektir. Bu noktada okullarımızın gerek fiziksel hazırlıkları, ders kitapları, materyaller ve yardımcı ders kaynaklarıyla süreçler takip edilemeye çalışılıyor. Tabii, bu konuda bazı ilklere de bu yıl imkan sağlıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımız ilk defa yardımcı ders kaynaklarını da öğretmenlerimize ve öğrencilerimize ulaştıracaktır. Bu noktada öğrencilerimiz eylül ayında sıralarına oturduklarında masalarının bir tarafında ders kitapları, diğer tarafında ise tüm sınıf düzeylerinde hazırlanmış olan yardımcı ders kaynakları da kendilerine ulaştırılmış olacak. Şu anda depolarımızdan sevkiyatlarımız tamamlandı. Okullarımızda okul yöneticilerimiz bu sürece hazırlanıyorlar" şeklinde konuştu.

            Bingöl eğitim ortamları noktasında ulusal standartlara uygun olarak eğitim öğretimini sürdürüyor. Derslik başına düşen öğrenci sayıları, öğretmen başına düşen öğrenci sayıları, öğretmenlerimizin ders yükü incelendiğinde İlimizde genel bir problem gözükmüyor.

            Son dönemde gerçekten bakanlığımızın özelinde yürüttüğü çok özel bir çalışma var bu çalışmada köy yaşam merkezleri. Bu noktada Kuruca köyümüzde Köy yaşam merkezi çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Köy Yaşam merkezlerimiz Yaz dönemi de dahil olmak üzere okullardan öğrencilerimize zaman zaman diğer vatandaşlarımıza hizmet sunacaktır . Bu noktada ilimiz genelinde 26 köy okulumuzda tekrar eğitim-öğretim hizmeti açılma çalışmaları devam ediyor. Daha önce bir şekilde öğrenci azlığı nedeniyle kapatılmış ama imkanları tekrar geliştirilip açılma durumunda olan okullarımızı tespit ettik ve bu okullarımız bakım ve onarımları tamamlanarak tekrar eğitim öğretime kazandırılacak.

Bu okullar içerisinde bazıları ilkokul öğrencisine hizmet verirken bazılarında sadece okul öncesi eğitime hizmet verecektir. Bunların mümkün olmadığı durumlarda ise köy yaşam merkezi noktasında özellikle halk eğitim merkezlerimizin kurslarının açıldığı hatta diğer kamu kurum ve kuruluşlarının köylerimizdeki vatandaşlarımıza yönelik yapacağı çalışmalarda onlara hem fiziksel imkan hem de kurs olanağı tanımak üzere Bingöl ilimizde iş birliği sunulacak. Bu noktada yakın dönem içerisinde köylerimiz bu noktada hayat bulacak."

"Yeni eğitim-öğretim sürecine hazırız"

Son olarak genel bir değerlendirme yapan Milli Eğitim Müdürümüz Yücel şunları söyledi:

Biz okullarımızla, öğretmenlerimizle, yardımcı personellerimizle ve il ilçe müdürlüklerinde çalışan tüm yönetici ve çalışanlarımızla yeni eğitim-öğretim sürecine hazırız. Gerek öğrencilerimizin özgün eğitim çerçevesinde, gerek DYK (Destekleme Yetiştirme Kursları) vesilesiyle de okul dışındaki çalışmaların tamamını destekleyeceğiz. Mesleki eğitim merkezlerimiz ve mesleki eğitim Anadolu liselerimiz üzerinde de mesleki eğitimin kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar devam ediyor. Ben bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılının özelde Bingöl'ümüze genelinde ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum."

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.