BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Halil Yücel Başkanlığında LGS Tercih Süreci ve Sonuç Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil Yücel Müdürlüğümüz idarecileri ile LGS Sınav Sonuçları ile ilgili il genelinde ve okullarımız özelinde oluşan sonuçlara ilişkin bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi
İl Müdürümüz Halil Yücel Başkanlığında LGS Tercih Süreci ve Sonuç Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

İl Müdürümüz Halil Yücel Başkanlığında LGS Tercih Süreci ve Sonuç Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

            İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil Yücel Müdürlüğümüz idarecileri ile LGS Sınav Sonuçları ile ilgili il genelinde ve okullarımız özelinde oluşan sonuçlara ilişkin bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

            Milli eğitim müdürlüğü toplantı salonunda Müdürlüğümüz idarecilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Birimimizce LGS Sınav Sonuçları ile il genelinde ve okullarımız özelinde oluşan sonuçlara ilişkin bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi

            Eğitim Öğretim yılı başında belirlenen eğitim stratejileri doğrultusunda yürütülen çalışmalar sonucunda okullarda alınan sonuçların irdelendiği ve tercih süreci hakkında değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda İl Müdürümüz Yücel: "Öğrencilerimizin sınav hazırlık süreçlerini olduğu kadar tercih süreçlerini de büyük bir özen ile yürütmeliyiz. Gerek mahalli yerleşme ile gerekse de sınavla öğrenci alan okullarımıza yapılacak yerleştirmelerde; öğrencilerimizin ilgi yetenek ve kabiliyetlerini dikkate almalıyız. Bu süreçte okul yöneticilerimiz ile birlikte okullarımızda görev yapan tüm rehber öğretmenlerimiz ve Rehberlik Araştırma Merkezi müdürlüğümüz öğrenci ve velilerimizin yanında olacaklar. Aynı zamanda ortaokulda görev yapan yöneticilerimize, branş bazlı öğretmenlerimize ve rehber öğretmenlerimize yönelik bilgilendirme toplantıları, velilerimize yönelik seminerlerimiz olacaktır, diyen Yücel, bu sene yürütülen çalışmaların önümüzdeki yılın planlanmasına adına önemli bir ölçüt olduğunu ifade etti. Çalışmalara ara vermeden EFOR projesiyle hız kesmeden önümüzdeki eğitim öğretim yılında da ilimiz için sadece akademik değil aynı zamanda öğrencinin gelişimi için gerekli olan sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerinde planlanıp hayata geçirileceğini de sözlerine ekledi.

 

            İl Müdürümüz Halil Yücel, gösterdikleri gayretler ve çalışmalardan ötürü Müdürlümüz idarecilerine teşekkür etti. 

22-07-202222-07-202222-07-202222-07-2022

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.