BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA ÖZEL'İN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Özel 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA ÖZEL'İN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyeti'mizin kuruluşuna giden yolda ilk adımı oluşturan ve milletimizin kaderini değiştiren 19 Mayıs 1919'un 105. yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu ve haklı gururunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Bandırma Vapuru'yla Samsun'a çıkışı, Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı ve Milli Mücadele'nin ilk adımıdır. 19 Mayıs, aziz milletimizin hürriyetinden vazgeçmeyeceğini, hiçbir şartta himaye altına girmeyeceğini, özgür iradesine her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan ettiği gündür. Bugün, tarihe gömülmek istenen bir milletin yeniden doğduğu, özgür ve müreffeh yarınlara yürümeye başladığı gündür.

Gazi Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla birlikte aziz milletin umutları canlanmış ve kendi kaderini yeniden tayin edeceği İstiklal Mücadelesi başlatılmıştır. Samsun'da atılan tarihi adımın heyecanı dalga dalga Anadolu'ya yayılarak bu sayede vatanın işgalden kurtarılması için azimli ve kararlı bir mücadele başlatılmıştır.

İstanbul'da İngiliz donanmasının demirlediği, Yunan askerlerinin İzmir'e çıktığı bir atmosferde, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş için attığı ilk adımların izleri 105 yıl sonra bile heyecanlandırmaktadır.

Umudumuz, geleceğimiz Sevgili Gençler!

19 Mayıs'ta Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla başlayan, Amasya, Erzurum ve Sivas'tan tüm yurda yayılan, Milli Mücadeleyi başarıya taşıyan ruhu, heyecanı ve coşkuyu bugün de sizlerin gözlerinde görüyoruz.

Ecdadımızın vatan uğruna canı pahasına verdiği mücadeleler ve büyük fedakarlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz, sizlere emanettir. Bu emaneti korumak, daha ileriye taşımak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için çok çalışmalısınız. İdeallerinin peşinden kararlılıkla giden, güçlü, dinamik, özgüvenli, milli ve manevi değerlere sahip gençler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur.

Biliyoruz ki, gençlerimiz ülkemizin aydınlık geleceğidir. 19 Mayıs, ülkemizin ve milletimizin geleceği, ufku gören aydınlık bir neslin temsilcisi sevgili gençlerimize emanet edilen gündür. 19 Mayıs 1919'da yakılan özgürlük meşalesi, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelesinde bugün de yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan toprağına düşmüş tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nızı en içten duygularımla kutluyorum."

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.