BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadri Engin'in 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Sonu ve Karne Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadri Engin'in 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Sonu ve Karne Günü Mesajı

 

İlimiz genelinde 388 okulumuzda 3985 öğretmenimiz ve 60604 öğrencimiz ile 2022-2023 eğitim öğretim yılının başarılı bir şekilde sonuna gelmiş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Sevgili Öğrenciler,

Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Çalıştınız, gayret ettiniz ve emeklerinizin karşılığı olan karnelerinizi aldınız. Karne heyecanınızı paylaşıyor ve hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Tatil dönemini kendinizi geliştirmek için değerlendirebilirsiniz. Bunun için yaz okulu bir fırsattır. Yaz tatilinde kitaba, sanata, spora ve fiziksel aktivitelere mutlaka zaman ayırın Açık alanlarda arkadaşlarınız ve ailenizle bol bol vakit geçirin. Önümüzdeki eğitim öğretim yılına dinamik ve heyecanlı başlamak için enerji depolayın. İyi tatiller! 

Değerli Velilerimiz,

Aile eğitimin temelini oluşturmaktadır. Bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızı en iyi şekilde yetiştirebilmenin gayreti içindeyiz. Ancak öğrencilerimizin alacağı karneler onların değerinin tek ölçütü değildir. Aslolan iyi ve mutlu bireyler yetiştirmektir. Her öğrenci eşsiz ve özeldir. Evlatlarınızın yetenekleri ve ilgileri doğrultusundaki ideallerine kavuşmaları için yanlarında olmanız en büyük destektir. Evlatlarının eğitimi için her türlü fedakarlığı sunan siz değerli velilerimize şükranlarımı sunar, iyi tatiller dilerim. 

Kıymetli Meslektaşlarım,

Eğitimde Türkiye Yüzyılını inşa edecek öğrencilerimizi sizlere emanet ediyoruz. Siz değerli öğretmenlerimiz öğrencileri sadece akademik yönden değil aynı zamanda milli ve manevi değerlerle donatarak sosyal ve kültürel olarak da geleceğe hazırlıyorsunuz. Öğrencilerin sadece aklına değil kalbine ve ruhuna da hitap ediyorsunuz. Bu ulvi görevi yerine getirirken göstermiş olduğunuz üstün gayret ve çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, sağlıklı ve huzurlu bir yaz tatili geçirmenizi diliyorum.

 

Kadri ENGİN
İl Milli Eğitim Müdürü 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.