BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi GÜNEY'in 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

31 Ağustos tarihi itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacağımız 21 Eylül'e kadar özellikle geçen dönemin müfredatı içerisinde eksik kalan konu ve kritik kazanımlarımızın telafisini tamamlamaya çalışacağız. 
İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi GÜNEY'in 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi GÜNEY'in 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Tüm dünyayı etkileyen yeni tip Koronavirüsün (Covid-19) yayılma hızını ve salgının etkilerini azaltmak için ülkemizde 23 Mart 2020 itibarı ile yüz yüze eğitime ara verilerek öğrencilerimize rehberlik, akademik ve sosyal gelişim alanlarında TRT EBA TV, EBA Canlı Ders Uygulaması ve EBA uygulaması üzerinden etkin bir uzaktan eğitim süreci yürütülmüştür. 

Bakanlığımızın etkin çalışmaları ile değişen durum ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak öğrencilerimizin okullarına dönebilmesi ve sağlıklı bir şekilde eğitim alabilmesi için yapılan gerekli hazırlık ve planlama faaliyetleri doğrultusunda; salgın sürecinde öğrencilerimiz için en doğru olanı yapabilmek için okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizin çabalarıyla yeni eğitim öğretim yılına hazırlanmış bulunmaktayız. 

Mesleki gelişim programının başladığı 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü itibariyle uzaktan eğitim sürecini birlikte yürüttüğümüz çok değerli öğretmenlerimizi okullarımızda görmekten duyduğumuz mutluluğumuzu ifade etmek istiyoruz. 

Kıymetli Öğretmenlerimiz,

Salgın sürecinde gece gündüz demeden öğrencilerimizle ve velilerimizle sürekli iletişim halinde kalarak bilişim teknolojileri vasıtası ile sanal ortamda işlediğiniz canlı dersler ve uzaktan eğitim süreci kapsamında öğrencilerimize TRT EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden eğitim faaliyetlerini sürdürmek suretiyle esirgemediğiniz çabalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. 

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında ilimiz genelinde Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimiz, Halk Eğitim Merkezlerimiz ve Bilim ve Sanat Merkezlerimiz tarafından toplumumuzun acil ihtiyacı olan yüz koruyucu siperlik ve yine sağlık çalışanlarımız için önemli bir ihtiyaç olan maske üreterek eğitim camiamızla birlikte ilimiz geneline katkı sunmuş bulunmaktan dolayı mutluyuz. 

İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte ilimiz genelinde birçok idarecimiz ve öğretmenimiz gönüllü olarak Vefa Destek Gruplarında görev almış, Vefa Destek Grupları dışında da yine idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz diğer birçok çalışmalarda da görev yaparak ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ihtiyaç duydukları hizmetleri götürmek suretiyle milletimizin gönlünde yer tutan vefa çalışmalar, ilimizde de büyük bir onurla gerçekleştirilmiştir. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılına başladığımız 31 Ağustos tarihi itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacağımız 21 Eylül'e kadar özellikle geçen dönemin müfredatı içerisinde eksik kalan konu ve kritik kazanımlarımızın telafisini tamamlamaya çalışacağız. 

Değerli Velilerimiz,

Salgın sürecinde yürütülen uzaktan eğitim faaliyetlerine verdiğiniz destek, sürece sağladığınız katkılar, emekleriniz, gönül birliğiniz ve ilginiz için sizlere canı gönülden teşekkür ediyoruz. Öğretmenlerimizle birlikte 23 Mart'tan itibaren geçen süreçte öğrencilerimizle okullarımızda yeniden buluşmayı özlemle bekliyoruz. Çocuklarımızın sağlığının korunması için okullarımızda gerekli hazırlıklar tamamlandı. Uzaktan eğitim sürecini sizlerin desteğiyle başardığımız gibi bizlerden hiçbir zaman esirgemediğiniz ilgi ve desteklerinizle okullarımızı hep birlikte açacağız. Eğitim kurumlarımızdaki hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyonu önleme çalışmaları yıl boyunca sürecek olup Bakanlığımızın hazırlamış olduğu Öğrenci Bilgilendirme Rehberi ve Veli Bilgilendirme Rehberi doğrultusunda öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği konusunda alınan tedbirlerin uygulanmasında şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bizlere destek olmaya devam edeceğinize dair inancımız tamdır. 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bu süreçte okullarınızdan, arkadaşlarınızdan ve sosyal hayattan uzak kalarak herkesin sağlığı için evde kalmaya özen göstererek güvende olmak için ellerinizden geleni yaptığınız için sizlere çok teşekkür ediyor ve sizleri çok özlediğimizi ifade etmek istiyorum. Sizlerin tekrar okullarınıza dönebilmeniz ve gerekli hijyen standartları sağlanmış olan okullarımızda sağlıklı bir şekilde eğitim alabilmeniz için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü okullarımızı, TRT EBA TV, öğretmenlerinizle yapacağınız canlı dersler ve bu derslerin devamında EBA uygulaması içeriğindeki çalışmalardan oluşan uzaktan eğitim faaliyetleriyle yeni eğitim öğretim yılımıza başlıyoruz. Yüz yüze eğitimin başlayacağı 21 Eylül'de sizleri okullarımızda öğretmenlerinizle bekliyor olacağız. Sizlerden sağlığınız için maske kullanmanızı, sosyal mesafeye dikkat etmenizi ve hijyen kurallarına uymanızı istiyoruz. 

Toplumun her bir bireyini salgınla mücadele kapsamında sorumluluk almaya bir kez daha davet ederken Ülkemize Bingöl'ümüze tüm eğitim çalışanlarımıza eğitim paydaşlarımıza ve geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrencilerimize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir gelecek diliyorum. Bu süreçte desteği olan tüm öğretmen ve yönetici arkadaşlarımıza, öğrencilerimize ve velilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

                                                       Rahmi GÜNEY

                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.