BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ÖZEL'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Özel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ÖZEL'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

 

Millî egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve millet iradesinin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 104. yıl dönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamanın onurunu ve coşkusunu yaşamaktayız.

23 Nisan 1920'de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, gücünü milletten alan, milli egemenliğe dayalı devlet kurma hedefinde önemli bir adımdır. TBMM, Milli Mücadele sürecinde ve Cumhuriyete giden yolda millet iradesinin ortaya konduğu, önemli kararların alındığı bir merkez, Türkiye Cumhuriyeti devletinin de temeli olmuştur.

Meclisimiz dün olduğu gibi bugün de milletin iradesinden aldığı güçle demokrasimizin ve istikbalimizin en büyük güvencesidir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, diyerek egemenliğin tek meşru kaynağı ve sahibinin Türk milleti olduğunu dünyaya ilan eden Mustafa Kemal Atatürk, TBMM'nin açıldığı 23 Nisan gününü, çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk  geleceğimizin teminatı çocuklarımıza verdiği değeri şu sözlerle dile getirmiştir: "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz."

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek bayramdır. Nitekim dünyanın aydınlık geleceğinin özgür, fikri hür, vicdanı hür yeni nesiller tarafından kurulacağı aşikardır. Ancak bir taraftan dünyanın ve milletlerin geleceğinin teminatının çocuklar olduğunun bilincindeyken diğer taraftan ne yazık ki dünyanın hemen hemen her yerinde çocuklarının büyük zorluklar içerisinde yaşadığını müşahede etmekteyiz. Dünyanın yaşadığı, insanlık tarihinin en zor dönemlerinden birisi olan Gazze'de yaşananlar ne yazık ki dünya çocukların o zayıf omuzlarının üzerinde taşınmaktadır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle başta Filistinli çocuklar olmak üzere dünyanın dört bir tarafındaki çocukların yaşadıkları zorluklara dikkat çekmeyi bir vazife olarak telakki ediyoruz. Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda millet egemenliğinin üstünlüğünü yeni nesillere anlatmanın önemini bir kez daha kavrıyoruz.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten, kendine güvenen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, millî ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak, ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir. 

Bu duygu ve düşüncelerle; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tüm dünya çocuklarına armağan eden Kurtuluş Savaşı'nın Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, daha güzel, daha güçlü yarınların teminatı olan biricik çocuklarımızın bayramını kutluyorum.

 

 

 

 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.