BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ÖZEL'İN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI II.DÖNEME BAŞLAMA MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Özel 2023-2024 eğitim öğretim yılı II.dönemin başlaması münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ÖZEL'İN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI II.DÖNEME BAŞLAMA MESAJI

2023-2024 Eğitim öğretim yılı ara tatilinden sonra II. döneme başlayacak olan öğretmen ve öğrencilerimizin heyecanını ve mutluluğunu paylaşıyorum.

Ayrıca 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde, depremde kaybettiğimiz canlarımıza yüce Allah'tan rahmet diliyor, ülkemizin tekrar böyle büyük acılarla karşı karşıya kalmamasını temenni ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Kısa bir moladan sonra yarın okullar açılıyor. Eğitim yuvalarımız olan okullarımız sizlerin de ikinci evinizdir, bunu unutmayın. Okullarımız sizlerle, siz sevgili öğrencilerimizin şen sesleriyle tekrar hayat bulmayı bekliyor.

Ara tatilde dinlendiğinizi, aileniz ve sevdiklerinizle bol bol vakit geçirdiğinizi ve hobilerinize vakit ayırdığınızı umuyorum. Ara tatile girerken kitap okumaya zaman ayırmanızı istemiştim. Ara tatilden sonra da kitap okumaya devam etmenizi, her zaman başucu kitaplarınızın olması gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyorum. Nasıl ki işleyen demir ışıldarsa okuyan genç dimağlar da pas tutmaz. Zira muhakeme yeteneğinizin gelişmesi için bol bol okumalısınız.

Yarın sabah tüm okullarımızda öğrencilerimizi büyük bir coşku, heyecan ve aşkla bekliyor olacağız.

Değerli Meslektaşlarım,

Kısa bir aradan sonra yarın sabah itibariyle tekrar görevlerinizin başında olacaksınız. Yeni Türkiye yüzyılının inşasında görev alacak genç nesiller sizin eseriniz olacaktır. Sermayesi insan olan öğretmenlik mesleğini sadece görev olarak değil bir gönül işi olarak görür meslektaşlarım ve bundandır ki hakları ödenmez. "Sevgi emektir" sözü anne babalardan sonra en çok öğretmenlerimize yakışır.

Yeni dönemde öğrencilerinizle beraber nice başarılara imza atmanızı diliyor, üstün gayretleriniz ve emekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Kıymetli Veliler,

Evlatlarınızın istikbali için gösterdiğiniz çaba ve fedakarlıkların farkındayız. Öğrencilerimizin potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri için öğretmenlerimizle iletişim ve işbirliğine devam etmenizi diliyorum.

İkinci dönemin çocuklarınız için güzel ve başarılı geçmesini temenni ediyorum.

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.