BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ÖZEL'İN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 109. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Bugün; Türk'ün ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi'nin 109. Yıl Dönümünü kutlamakta ve vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi 18 Mart Şehitleri Anma Günü'nde rahmet ve minnetle anmaktayız.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ÖZEL'İN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 109. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır. Tarih, vatanı ve mukaddesatı uğruna her türlü zorluğa göğüs geren şanlı ecdadımızın kahramanlık destanlarıyla doludur. İşte imanlı sinelerin Allah aşkıyla şahlandığı bu destanlardan biri de Çanakkale zaferidir. Çanakkale zaferi imanın imkânı, ebabillerin filleri yendiği gündür

Çanakkale, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmakla beraber yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl koruduğunu gösteren, kader birliği etmiş, dili, rengi, etnik kökeni farklı vatan evlatlarının şehit düştüğü yerdir.

18 Mart Çanakkale Zaferi, vatanımızı istila etmeye çalışan işgal kuvvetlerine "Çanakkale Geçilmez" diyerek, Anadolu'nun her yerinden gelen kahramanlarımızla, birlik ve beraberliğimizin ne kadar sağlam temellere dayandığının bütün dünyaya ilan edildiği bir destandır. Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin engelleri aşabileceğinin en güzel örneğidir. 

Çanakkale Zaferi, sadece askeri bir zafer değil, aynı zamanda milli bir uyanışın ve birlik ruhunun da simgesidir. O gün, atalarımızın gösterdiği vatanseverlik, fedakarlık ve cesaret, bugün bizlere ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Çanakkale Zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik içinde ne kadar güçlü olduğunun en somut kanıtıdır. Bu zafer, bize göstermiştir ki, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz sürece, hiçbir güç karşımızda duramaz.

Milli Şairimiz Mehmet Akif'in, Çanakkale Şehitleri için yazdığı destansı şiirden bir bölüm okuyarak konuşmamı tamamlamak istiyorum.

Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor!

Bir hilal uğruna ya Rab, ne güneşler batıyor!

Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker,

Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı, değer,

Ey şehit oğlu şehit! İsteme benden makber,

Sana ağuşunu açmış, duruyor Peygamber.

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde başta Anafartalar Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.