BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ÖZEL'İN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ÖZEL'İN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ÖZEL'İN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük bir önderdir. O'nun liderliğinde, milletimiz bağımsızlık mücadelesini kazanmış, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmıştır. Atatürk, sadece lider bir devlet adamı değil aynı zamanda başöğretmendir. Çünkü O, eğitim ve bilimin Türkiye'nin kalkınmasındaki temel taşlar olduğuna inanmış ve bu doğrultuda büyük çabalar sarf etmiştir.

 

Eğitim camiası olarak, Atatürk'ün bize miras bıraktığı değerlere sahip çıkmanın ve O'nun vizyonu doğrultusunda çağdaş bir eğitim sistemi oluşturmanın sorumluluğunun farkındayız. Eğitim, milletimizin aydınlık yarınlara güvenle yürümesinin anahtarıdır. Bu bilinçle, öğrencilerimize daha iyi bir eğitim sunma ve onları çağın gereksinimlerine uygun bir şekilde yetiştirme çabalarımızı sürdürmekteyiz.

Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu değil, aynı zamanda bir lider, asker, devrimci ve eğitimci olarak da tarihimizin en önemli şahsiyetlerinden biridir. O'nun, milletimizin bağımsızlık mücadelesindeki liderliği ve ardından gerçekleştirdiği devrimler, sadece o dönemin Türkiye'sini değil, gelecek nesillerin de kılavuzunu belirlemiştir.

Kurmuş olduğu Cumhuriyetimizin 100.yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak, O'nun ilkelerini anlamak ve yaşatmak, sadece bir görev değil, aynı zamanda bir onur ve sorumluluktur. O'nun ilkeleri doğrultusunda, birbirimize sevgi ve saygıyla yaklaşmalı, birlik ve beraberlik içinde güçlü daha nice Türkiye yüzyılının temellerini atmaya devam etmeliyiz.

Atatürk'ü anlamak, sadece tarih derslerinde öğrendiğimiz olaylara aşina olmak anlamına gelmez. O'nu gerçek anlamda anlamak, O'nun düşünce yapısını, hedeflerini, insan sevgisini ve özellikle eğitime verdiği önemi kavramakla mümkündür. Atatürk, Türk milletini çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak, bilim ve teknoloji ile buluşturmak amacıyla eğitime büyük önem vermiştir. O, "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir." sözüyle eğitimcilere yüklediği bu önemi açıkça ifade etmiştir.

Eğitim, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize bıraktığı en değerli miraslardan biridir. Bu nedenle, Atatürk'ü anlamak demek, eğitime verdiği önemi kavramak ve O'nun ilkelerini eğitim hayatımızın merkezine koymak demektir. Unutmayalım ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamak, O'nun ideallerini yaşatmak ve yüceltmek, gelecek nesillere daha güzel bir Türkiye bırakmak anlamına gelir

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

 

 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.