BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz gecesi ülkemizde yaşanan hain darbe girişimine karşı aziz milletimizin adını tarihe altın harflerle yazdırdığı gündür. 15 Temmuz 2016 günü darbe girişimiyle karşı karşıya kalan Türkiye, milleti ve devletiyle omuz omuza verdiği direniş ve mücadeleyle tüm dünyaya örnek olmuştur. Milletimize ve demokrasimizin teminatı olan gazi meclisimize kasteden hain odaklara karşı canını hiçe sayarak destansı bir mücadeleyle karşılık veren kahramanlarımızı bu millet asla unutmayacaktır.

15 Temmuz kutlu bir direniştir. Çelikleşmiş millet iradesinin terörizmin karşısına set çektiği gündür. Yüce Türk Milleti, 15 Temmuz'da tüm dünyaya göstermiştir ki, tarihte olduğu gibi bugün ve gelecekte de bağımsızlığından, milli birlik ve beraberliğinden asla taviz vermemiş, vermeyecektir. Hain odakların demokrasimize kastettiği 15 Temmuz 2016 akşamı halkımız kendi iradesine, demokrasisine ve meclisine sahip çıkmıştır. Milletimiz onurlu bir direniş sergileyerek darbe girişimini bozguna uğratmıştır. 15 Temmuz gecesi özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu ile toplumun tüm kesimlerinin birlikte verdiği demokrasi mücadelesi ülkemizin selameti için bir dönüm noktası olmuştur.

Biz eğitimcilere düşen görev 15 Temmuz ruhunu çocuklarımıza ve gençlerimize en iyi şekilde aktarmak ve Türkiye Yüzyılını inşa edecek gelecek nesillerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmesini sağlamaktır. Eğitim camiası olarak bizler, geleceğimizin teminatı nesilleri hayata hazırlarken; çocuklarımıza şanlı tarihimizi anlatıyor ve onları her alanda en iyi şekilde yetiştirerek Türkiye Yüzyılı'na hazırlıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde, demokrasi ve vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ile ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve dualarla yâd ediyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Kadri ENGİN

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.