BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulhaluk Çakan'ın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İl Müdür Vekilimiz Abdulhaluk Çakan 2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulhaluk Çakan'ın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Sevgili Öğrencilerim,

Dolu dolu geçen bir eğitim öğretim yılını daha geride bırakıyoruz. Önünüzde hem dinleneceğiniz hem de keyifli zaman geçireceğiniz bir yaz tatili var. Yaz tatilinde kişisel ve akademik becerilerinizi geliştirmeye de fırsatınız olacak. Kitap okumaya bol bol zaman ayırın. Okudukça dilimizin zenginliklerini keşfedecek ve kendinizi daha iyi ifade etmeye başladığınızı göreceksiniz. Çok kitap okumak analitik düşünme kabiliyetinizi geliştirecek ve akademik başarınızı da arttıracaktır.

Karneleriniz sizin karakterinizin ve hayattaki başarınızın tek ölçütü değil, okul hayatınızdaki çalışmalarınızın bir göstergesidir. Çalışmalarının karşılığını alan tüm öğrencilerimizi kutluyor, karnesi yeterince iyi olmayan öğrencilerimizin de eksiklerini telafi ederek daha başarılı olacaklarına inanıyorum. Bu arada Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımıza yaz tatilinde de devam edebileceğinizi hatırlatmak istiyorum.

Tatilde hobilerinize zaman ayırın, kitaplar okuyun, filmler izleyin ve oyunlar oynayın. Ancak kendinizi bilgisayar oyunlarıyla sınırlamak yerine açık havada arkadaşlarınızla da sosyalleşin, ilgi ve yetenekleriniz doğrultusunda sanatla ve sporla uğraşın. Ailelerinize evde küçük sorumluluklar alarak destek olun. Yaz tatilinde bazılarınız farklı yerlere yolculuk yapacak bazılarınız uzaktan gelen yakınlarınız ve arkadaşlarınızla bir araya geleceksiniz. Her durumda yeni deneyimler kazanarak büyüyeceğiniz güzel ve verimli bir yaz tatili geçirmenizi diliyorum.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye Yüzyılının mimarları olarak sizler çağdaş, insanı merkeze alan bir anlayışla bilimsel gelişmeleri takip eden, teknolojiyi etkin kullanan ve hatta üreten, milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimsemiş nesiller yetiştirmek için azim ve kararlılıkla çalışmalarınızı sürdürüyorsunuz. Bu önemli görev ve sorumluluğa talip olan ve en zor şartlarda bile hakkıyla yerine getiren tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Öğretmenlik hiç bitmeyen bir öğrenme ve öğretme yolculuğudur. Bu bağlamda başta bakanlığımızın Öğretmen Bilişim Ağı ÖBA olmak üzere çeşitli platformlardan mesleki ve kişisel gelişiminiz için yaz tatilinde de istifade edebilirsiniz. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında oluşturulan yeni müfredatı yaz döneminde daha rahat inceleyerek yeni eğitim öğretim yılına da bir nevi hazırlık yapabilirsiniz.

Eğitim sistemimizin lokomotifi olarak tatili şüphesiz en çok sizler hak ettiniz. Öğrencilerinize daha faydalı olabilmek adına yeri geldi evde ailenizle geçireceğiniz zamandan feragat ettiniz, yeri geldi sevdiğiniz uğraşları ötelediniz. Sizlere ailelerinizle ve gönlünüzce geçireceğiniz huzurlu ve güzel bir yaz tatili diliyorum.

 

Saygıdeğer Veliler,

Sizler çocuklarınızın ilk öğretmenleri ve daimi rehberlerisiniz. Eğitim okul, aile ve çevre üçgeninde gerçekleşir. Sizlerden istirhamımız öğrencilerinizi sadece karnelerine göre yargılamamanız ve her durumda onlara destek olmanızdır. Bakanımızın da belirttiği gibi çocuğumuzun getirdiği karne en az dört kişinin karnesidir: anne, baba, öğretmen ve öğrenci.

Kitap okumak öğrencinin kişisel ve akademik başarısını arttırır. Çocuklarımızı kitap okumaya teşvik edelim. Bunu da en çok onlara rol model olarak başarabiliriz. Ebeveyn olarak kendi öğrenme ve gelişim sürecinize önem vermek, çocuklarınıza sağlam bir örnek olmanın temelidir.

Çocukların potansiyellerini keşfetmelerinde okullar ve öğretmenler kadar aileler ve ebeveynlerin de sorumluluğu vardır. Ebeveyn olarak çocuklarımıza ilgi ve yeteneklerinin farkına varacakları ve keşfederek öğrenecekleri güvenli ve teşvik edici bir ortam sunmakla sorumluyuz.

Çocuklarınızla nitelikli zaman geçirerek yeni anılar biriktireceğiniz güzel bir yaz tatili diliyorum.

 

 

 

 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.