BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ÖZEL'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ÖZEL'İN  29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLAMA MESAJI

Bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının coşkusunu Cumhuriyetimizin 100.yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururu ve heyecanı ile yaşıyoruz. Türkiye'de "Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir." kuralını devlet yönetimine yerleştiren ve demokrasiyi taçlandıran cumhuriyetin ilanının üzerinden 100 yıl geçti. Türkiye yüzyılında eğitim alanında da çağ atladığımızın bilincini ve sorumluluğunu taşımaktayız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz." derken Türk Gençliğine olan itimadını ve umudunu dile getirmiştir. Öğrencilerimizi yetiştirirken geleceğimizi imar ettiğimizin idrak ve sorumluluğuyla eğitim ordumuzla her daim gönül birliği ve güç birliği yapmanın gayreti içerisindeyiz. Cumhuriyetimizin 100.yılında, "Türkiye Yüzyılını" inşa etme yolundaki heyecanımız ve geleceğe daha ümitle bakan anlayışımızla yeni nesillere kadim değerlerimizi aktarmak ve onları çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetin kuruluşu sadece bu topraklarda egemenliğin kayıtsız, şartsız milletin elinde olduğunu tüm dünyaya göstermekle kalmadı, İstiklâl mücadelesi sonucunda bağımsızlığını kazanan Türkiye Cumhuriyeti, tüm mazlum milletlere ilham kaynağı oldu. Türkiye Cumhuriyeti'ni yüceltmek gelecek nesillere daha müreffeh bir ülke bırakmak, tüm dünyada mazlumlara umut olmak, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize olan şükran borcumuzun gereğidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere devletimizin bekası için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

 

 

 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.