BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİST Bingöl Anadolu Lisesi'nin Önünde " Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu" Sloganıyla Farkındalık Etkinliği Düzenlendi

Etkinliğe Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Şükrü Orhan ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Özel katıldı.
BİST Bingöl Anadolu Lisesi'nin Önünde

İçişleri Bakanlığı koordinesinde her yıl gerçekleştirilen yaya öncelik programı kapsamında, Bingöl'de 'Yayalara öncelik duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU' sloganıyla etkinlik düzenlendi. BİST Bingöl Anadolu Lisesi önünde düzenlenen programda trafik polisleri, öğrencileri ve sürücüleri yaya güvenliği konusunda bilgilendirdi. Programa BİST Bingöl Anadolu Lisesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi İlkokulu öğrencileri katıldı. Programın yapıldığı yaya geçidinin olduğu İnönü Caddesinde 5 farklı okul bulunuyor.

Trafikte yaya önceliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliğe katılan Vali Ahmet Hamdi Usta, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Şükrü Orhan ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Özel öğrencilerle birlikte yaya geçidinde yürüdü. Ayrıca Vali Ahmet Hamdi Usta Belediye Başkanı Erdal Arıkan ile birlikte yaya geçidini boyadı.

Program sonrasında açıklamalarda bulunan Vali Ahmet Hamdi Usta, "İçişleri Bakanlığımızca 2021-2030 yıllarını kapsayacak şekilde Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi açıklandı. 2021-2023 yılları arasında da Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı açıklandı. Bunda amaç, yayaların güvenliğine ilişkin farkındalık oluşturmak ve yayaların ölüm ile yaralanmalı kazalarını azaltmak. Bugün de 'Yayalara öncelik duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU' mottosuyla yeni bir proje yürütüyoruz. Bunda amaç, yayaların güvenliğini toplum içinde arttırmak" dedi.

Okul önlerinde emniyet personelinin sürekli olarak görev aldığının altını çizen Vali Usta, "Trafik cezaları veriyoruz. Özellikle okul önlerindeki yaya geçitlerine çok çok dikkat etmemiz lazım. Bu çocuklar bizim evlatlarımız. Onlara zarar gelmemesi lazım. Okul önlerinde her gün giriş ve çıkışlarda mutlaka Trafik Polisleri bulunduruyoruz. Yayaların güvenliğini tehlikeye düşüren her türlü taşıt sahibine ceza vermekten imtina etmeyeceğiz. Bizim için hoş bir olay değil ama bazen bunu da yapmak gerekiyor" şeklinde açıklamalarda bulundu.

20-10-202320-10-202320-10-202320-10-2023

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.