BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denklik Değerlendirmeleri (Mesleki Eğitim Merkezi)

    Denklik Değerlendirmeleri  (Mesleki Eğitim Merkezi)  (Kişilerin önceden sahip oldukları belgelerle ; ustalık , İşyeri Açma ve diploma ile satış elemanlığı belge başvuruları)
Denklik Değerlendirmeleri  (Mesleki Eğitim Merkezi)

 

 

Denklik Değerlendirmeleri  (Mesleki ve Teknik Eğitim)

 (Kişilerin önceden sahip oldukları belgelerle ; ustalık , İşyeri Açma ve diploma ile satış elemanlığı belge başvuruları)

 

MEB Çıraklık ve yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü Satış Elemanlığı Denklik değerlendirmeleri uyarınca; Yiyecek içecek Hizmetleri alanındaki Aşçılık, Et ve Et Ürünleri işlemeciliği, Fırıncılık, pastacılıktatlıcılık ve şekerlemecilik, süt ve süt ürünleri işlemeciliği ve servis elemanlığı meslek dallarında ustalık veya iş yeri açma belgesine sahip  olanlara Alanları ile ilgili Tarım Ürünleri SatışElemanlığı, meyve ve sebze satış elemanlığı şarküteri, bakkal ve gıda pazarları satış elemanlığı, su vedeniz ürünleri satış elemanlığı ve Kantin işletmeciliği ustalık veya iş yeri açma belgesi doğrudan verilir.

Ayrıca Pazarlama ,iktisat, maliye ,bankacılık ,sigortacılık vb. lisans eğitimi mezunlarına istedikleri satış elemanlığı meslek dalında , dalın çıraklık dönemi derslerinin sınavına girerek başardıkları taktirde satış elemanlığı iş yeri açma belgesi verilir.

Belirtilen alanlardaki lisans mezunlarından bir meslek dalında en az bir yıllık hizmet belgelendirerek doğrudan o dalın satış elemanlığı iş yeri açma belgesi verilir.

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.