BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç İlçemize Büyük Kazanım.

Genç Anadolu İmam Hatip Lisemiz, Proje Okulu Oldu.
Genç İlçemize Büyük Kazanım.

Genç İlçemize Büyük Kazanım.

Genç Anadolu İmam Hatip Lisemiz, Proje Okulu Oldu.

            İl Müdürümüz Halil Yücel, Milli Eğitim Bakanlığı'mızın onayı ile özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları arasına giren Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi, Proje Okulu olarak belirlendi.

            Genç Anadolu İmam Hatip Lisemizin proje okulu olabilmesi için yapılan başvuru kabul edilerek onaylandı. Bu kararla birlikte Genç Anadolu İmam Hatip Lisemiz, Genç Fen Lisesinin ardından merkezi sınavla öğrenci alan okullar arasına girmiş oldu.

            Yücel, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün talepleri doğrultusunda başlatılan girişimler sonucunda Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmamhatip Lisesine dönüştürüldü. Sınavlı okul kapsamına alınan okulumuza LGS puan üstünlüğüne göre öğrenci alınacak. Genç İlçemize, bölgemize hayırlı uğurlu olsun.

            İl Müdürümüz Yücel, Okulumuzun Fen ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmamhatip Lisesine dönüştürülmesinde Emeği geçen Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Valimiz Sayın Kadir Ekinci, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Bingöl Milletvekilimiz Sayın Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek, Genç Kaymakamımız Sayın Yusuf Kaptanoğlu'na şükranlarımı sunarım dedi.

03-06-2022

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.