BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Kalite Etiketleri Ödül Töreni Gerçekleştirildi

eTwinning Kalite Etiketleri Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Önceki başvuru dönemine ait eTwinning Kalite Etiketleri Ödül Töreni yapıldı.

eTwinning Kalite Etiketleri Ödül Törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Özel, İl Müdür Yardımcıları Yusuf Tokuş ve Abdulhaluk Çakan ile Şube Müdürleri Remzi Dinler ve Sadullah Eryatan katıldı.

İlimizden 111 öğretmenimiz 2020-2022 Yılları arasında yürüttükleri eTwinning projeleri için 148 Ulusal ve 48 Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazandı. Ancak geçen süre zarfında bu öğretmenlerimizin bir kısmı tayin olduğu için eTwinning Kalite Etiketleri Ödül Törenine 82 öğretmenimiz katılabildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz tarafından Avrupa Kalite Etiketi belgelerinin sahiplerine verildiği törende Ulusal Kalite Etiketleri İl Müdür Yardımcılarımız Yusuf Tokuş ve Abdulhaluk Çakan ile Şube Müdürlerimiz Remzi Dinler ve Sadullah Eryatan tarafından verildi. eTwinning Kalite Etiketleri Ödül Töreni geleneksel hale gelen toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Bu yıl 6 Şubat tarihli depremler dolayısıyla MEB YEĞİTEK bünyesinde faaliyet gösteren eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından eTwinning Kalite Etiketi belgeleri ve okul levhaları yollanmamıştı. Brüksel'de bulunan eTwinning Merkezi Destek Servisi tarafından  eTwinning Kalite Etiketleri ESEP eTwinning portalı üzerinden öğretmenlere ulaştırılıyor. Ancak ülkemizde eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından illerde törenle verilmek üzere eTwinning Kalite Etiketi belgeleri ile belge almaya hak kazanan öğretmenlerimizin okullarına Kalite Etiketi levhaları da yollanıyor.

Geleneksel hale gelen eTwinning Kalite Etiketleri Ödül Töreni her yıl öğretmenler tarafından dört gözle bekleniyor. eTwinning projelerini başarıyla yürüten öğretmenleri onore eden ve ilde eTwinning Kalite Etiketi almaya hak kazanan tüm öğretmenlerle bir araya gelinen Ödül Töreni bu yıl pek çok ilde yapılamadı. Ancak geleneğin bozulmaması ve öğretmenlerimizin motivasyonlarının devam ettirilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından eTwinning Kalite Etiketleri Ödül Töreni bu yıl da düzenlendi.

eTwinning İl Koordinatörü Gülten Butakın yaptığı açıklamada Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketlerinin son defa verildiğini, bundan sonraki süreçte projelerin farklı ülkelerden öğretmenler tarafından başlatılması gerektiği için Avrupa Kalite Etiketi niteliğinde tek belge verileceğini kaydetti.

20-10-202320-10-202320-10-202320-10-202320-10-202320-10-202320-10-202320-10-2023

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.