BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bingöl'den Adıyaman'a Uzanan Kardeşlik Eli

ÇEDES Projesi kapsamında okullarımızda hazırlanan yardım kolileri Adıyaman İlimizdeki kardeş okullarımıza ulaştırıldı.
Bingöl'den Adıyaman'a Uzanan Kardeşlik Eli

Bingöl'den Adıyaman'a Uzanan Kardeşlik Eli

 

            ÇEDES Projesi kapsamında okullarımızda hazırlanan yardım kolileri Adıyaman İlimizdeki kardeş okullarımıza ulaştırıldı.

            Milli Eğitim Bakanlığımız, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığının ortak protokolle hayata geçirdikleri Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi, kısa ismiyle ÇEDES Projesi, göz bebeği olan öğrencilerimizin "milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, özümseyen bireyler olarak yetişmelerini amaç edinmiş bir projedir.

            Proje ile ilgili açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Yusuf Tokuş; 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra depremzede vatandaşlarımızın yaralarının sarılması, depremin ilk gününden itibaren ülkemizin her yerinden deprem bölgesine ulaştırılan yardımların sürekliliğinin sağlanması amacıyla bakanlığımız ÇEDES Projesinin kapsamını 81 ildeki tüm ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsayacak şekilde genişletmiştir. Bizler de Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bakanlığımızın başlatmış olduğu bu projeyi hızlı bir şekilde sahaya sürdük. Tüm İlçelerimizde koordinatör arkadaşlar belirlendi. Okullarımızda değerler kulübü oluşturarak öğrencilerimizin bu kulüplerde deprem bölgesine yönelik yapılacak faaliyetlerde aktif rol almaları sağlandı.

            Tokuş, Proje kapsamında ilimize kardeş il olarak belirlenen Adıyaman ili Sincik İlçesinde bulunan toplam 28 okula ilimizden 34 kardeş okul belirlendi, diğer okullarımızın belirlenen kardeş okullarımızı desteklemeleri için koordine edildi.

            Öğrencilerimizin merhamet dolu yürekleri kardeş okullarında bulunan kardeşleri için çarpıyor. Birçok okulumuzda öğrenci, veli ve öğretmenlerimizin dayanışmasıyla kardeş okullarının ihtiyaçları doğrultusunda yardım-destek  kampanyaları düzenlenmekte, Değerler Kulübü kermesleri yapılmaktadır diyen Tokuş, Projemiz kapsamında şuan itibariyle 400 ramazan kolisi dağıtımı yapılmış olup kırtasiye setleri, kaynak kitap ve okuma kitapları toplanarak deprem bölgesi Adıyaman'a ulaştırıldı. Ayrıca deprem bölgelerinden ilimize nakil gelmiş 900'ü aşkın öğrencimize proje kapsamında destek çalışmaları sürdürülmektedir dedi.

         Projeye katkıda bulunan Vali Güner Orbay Ortaokulu, Murat ilkokulu, Sancak ÇPAL, Turgut Özal Ortaokulu, Borsa İstanbul Fatih İlkokulu, Bilimyolu Koleji ve Gözer İlkokulu /Ortaokulu okulumuz idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz. 

18-04-202318-04-202318-04-202318-04-202318-04-202318-04-202318-04-202318-04-202318-04-2023

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.