BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bingöl'de anne ve babalara 'Aile Okulu Eğitimi'

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel Vali Güner Orbay Ortaokulunda devam eden Aile Okulu Projesi kapsamında eğitime katılan velilerle bir araya geldi.
Bingöl'de anne ve babalara 'Aile Okulu Eğitimi'

Bingöl'de anne ve babalara 'Aile Okulu Eğitimi'

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel Vali Güner Orbay Ortaokulunda devam eden Aile Okulu Projesi kapsamında eğitime katılan velilerle bir araya geldi.

            Bingöl'de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde ve Milli Eğitim Bakanlığımızın desteğiyle başlatılan Aile Okulu Eğitimi ile İlimiz genelinde bin 647 veliye eğitim verildi.

            Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde başlatılan 'Aile Okulu Projesi' tüm Türkiye'de olduğu gibi İlimizde de devam ediyor.

            İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Halk Eğitim merkezlerimizin desteğiyle eğitim alan öğretmenler, açılan kurslarda velilere aile içi iletişim, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitelerden oluşan 8 ana başlıkta eğitimler veriyor.

            Proje çerçevesinde merkeze bağlı Vali Güner Orbay Ortaokulundaki eğitime katılan ve velilere çeşitli bilgiler aktaran İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel, şuana kadar 89 kurs ile bin 647 veliye ulaştıklarını belirtti. Projenin amacına değinen Yücel, ''Aile Okulu Eğitimimiz Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde ve Bakanımızın direktifleriyle ilimizde başlamış durumda. Şuana kadar ilimizde 89 kurs açıldı, bin 647 veliye ulaştık. Burada 8 önemli ana konu başlığı var. En başta aile içi iletişim çok önemli çocuklarımız için, ailelerimiz için. Stres yönetimi var, yine teknoloji bağımlılığı, teknolojiyi düzgün kullanma, bilinçli kullanma, bunun yanında ahlaki eğitim gibi çok önemli konu başlıklarımız var. Tabi sınıflara girdiğimizde velilerimizin büyük bir memnuniyetini görmekteyiz, geri dönüşler çok ve çok olumlu. Dünya hızlı bir şekilde değişiyor ve gelişiyor, buna ayak uydurmak lazım. Sadece öğrenci eğitimi değil, öğretmenlere dönük eğitimlerimiz var bunun da veli eğitimiyle, aile okulu eğitimiyle taçlandırılması lazımdı. Çok yerinde bir uygulama oldu. Gerçekten bu memnuniyet bizim ilimiz anlamında hem de Türkiye genelinde farklı noktalara getirecek diye düşünüyorum. Eğitime katılan tüm velilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

            Kursun kendileri için verimli geçtiğini belirten velilerimiz, ''Kursta bugün çocuklarımıza karşı nasıl davranacağımızı, nasıl konuşacağımızı öğrettiler, anlattılar. Örneğin çocuklarımıza bağırarak bir şeyleri söylemememiz gerektiğini anladım, çocuklarımızın  başkalarıyla kıyaslamamız gerektiğini öğrenmiş oldum. Bazen çocuğuma söylüyorum, sen neden yüksek not almıyorsun da diğerleri yüksek alıyor. Ama bugün burada Aile Okulu Eğitiminde bunu söylememin yanlış bir ifade olduğunu anladım. Ben bunu söylediğim zaman çocuğumun psikolojik anlamda etkileneceğini anladım. Aile Okulu Eğitiminin bana çok şey kattığını düşünüyorum projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

           

19-12-202219-12-202219-12-202219-12-202219-12-202219-12-202219-12-2022

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.