BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİNGÖL EĞİTİM ÇALIŞANLARI PERFORMANS VE BAŞARI BELGESİ KRİTERLERİ AÇIKLANDI

Müdürlüğümüz ARGE biriminin koordinesinde uygulanacak 'Bingöl Milli Eğitim Çalışanları Performans ve Başarı Belgesi Değerlendirme Kriterleri Yönergesi' bilgilendirme toplantısı Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta'nın başkanlığında gerçekleştirildi.
BİNGÖL EĞİTİM ÇALIŞANLARI PERFORMANS VE BAŞARI BELGESİ KRİTERLERİ AÇIKLANDI

"Bingöl Eğitim çalışanları Performans ve Başarı Belgesi Kriterleri Değerlendirme Kriterleri Yönergesi" bilgilendirme toplantısı yapıldı. Müftülük konferans salonunda yapılan ve İl milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, İlçe milli eğitim müdürleri ve merkez ilçede görev yapan okul müdürlerinin katılım sağladığı toplantı Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta'nın başkanlığında gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Özel'in açılış konuşmalarını yapmasının ardından Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta tarafından "Bingöl Eğitim Çalışanları Performans ve Başarı Belgesi Değerlendirme Kriterleri Yönergesi" sunumu gerçekleştirildi.

Yapılan sunumda yönergenin amacının, Bingöl Valiliği Bingöl İl Millî Eğitim Müdürlüğüne  bağlı merkez İlçede bulunan resmi okul/kurumlarda emsallerine göre daha başarılı çalışmalar ile eğitim-öğretimin niteliğini geliştirecek faaliyetler ve uygulamalar yapan personellerin ödüllendirilmesine ilişkin esas ve usulleri düzenlemek, Hayat boyu öğrenmeyi ilke edinip, toplumun ihtiyaç duyduğu çalışanların yetiştirilmesine katkı sağlamak, Demokratik ve şeffaf yönetim anlayışının benimsenmesini yaygınlaştırmak olduğu ifade edildi. Yönergenin Bingöl Valiliği Bingöl İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı merkez İlçede bulunan resmi okul/kurumlarda yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili kişisel ve mesleki gelişime katkı sağlayan uygulamaları gerçekleştiren personellerin ödüllendirilmesine ilişkin esas ve usulleri kapsadığı belirtildi.

49 başlık içeren Bingöl Eğitim Çalışanları Performans ve Başarı Belgesi Değerlendirme Kriterleri Yönergesinde bulunan başlıklardan bazıları şunlar : Doktora eğitimini tamamlamış personel, yönetici/öğretmen/personel olmak; Patent ve Telif Hakkına sahip çalışma yaparak telif ve/veya patent, faydalı model, marka, tasarım hakkı alan personel, yönetici/öğretmen olmak; TÜBİTAK 2204 A-B-C yarışmalarına katılım sağlayan öğretmen/yöneticiler olmak; TÜBİTAK projeleri sergi organizasyonda (4006) görevli yönetici/öğretmen olmak; Ulusal/Uluslararası projeler yürütmüş olmak

Toplantı sonrasında Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Usta yaptığı açıklamada şunları kaydetti : "Bingöl Merkez ve İlçelerinde uygulayacağımız 'Bingöl Milli Eğitim Çalışanları Performans ve Başarı Belgesi Değerlendirme Kriterleri' Yönergesini İlçe Kaymakamlarımız, Okul Yöneticilerimiz ve Öğretmenlerimizle paylaştım. Yönergemiz 18 madde ve eklerinden oluşuyor. Tamamen nesnel, objektif ve ölçülebilir kriterlere göre belirlediğimiz 49 başlıkta 2 ve 17 puan aralığından oluşan 104 değişik faaliyet var. Eğitim öğretim yılı sonunda belirlediğimiz baraj puanına ulaşan her öğretmenimiz alnının akı ve teriyle Başarı Belgesini hakedecek. Kuzey ilçelerimize de pozitif ayırımcılık yaptık. Yönergemizdeki puanları Yedisu ve Yayladerede 2, Adaklı ve Kiğıda 1,5 katı olarak hesaplıyoruz. Bingölümüze, Milli Eğitim Camiamıza ve Öğretmenlerimize hayırlı olsun."

16-02-202416-02-202416-02-202416-02-202416-02-202416-02-202416-02-202416-02-2024

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.