BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bingöl Belediyemizden Eğitime Tam Destek

Bingöl Belediye Başkanlığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında eğitim alanında işbirliği protokolü imzalandı. Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yüce'in katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda, eğitim alanında yapılacak birçok faaliyeti kapsayan protokol imzalandı.
Bingöl Belediyemizden Eğitime Tam Destek

Bingöl Belediyemizden Eğitime Tam Destek

 

            Bingöl Belediye Başkanlığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında eğitim alanında işbirliği protokolü imzalandı. Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel'in katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda, eğitim alanında yapılacak birçok faaliyeti kapsayan protokol imzalandı.

 

            Yapılan görüşmede söz alan Belediye Başkanı Erdal Arıkan; "Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile eğitim, sosyal, kültürel, edebi, sanatsal ve sportif alanları içeren protokol kapsamında yıl boyunca düzenlenecek faaliyetlere ortak olma, müdürlüğümüze maddi ve manevi her anlamda tam destek verme kararı aldık. İmzalamış olduğumuz bu protokol ilimiz eğitimi için çok büyük önem taşımaktadır. Bilindiği gibi bütün sorunların çözümü eğitime dayanmaktadır. Bu çerçevede biz de Bingöl Belediyesi olarak ilimizde eğitim alanında gerçekleştirilecek olan tüm çalışmalara katkı sunmayı kendimize öncelik edindik. İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil YÜCEL ve ekibinin bu alanda yürüttükleri projelerle ilimiz eğitimine katkıları aşikardır, bu çalışmalara bizleri de paydaş olarak dahil ettikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz." dedi.

 

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil YÜCEL ise; "Göreve geldiğimiz günden beri yaptığımız her çalışmada bizlere en büyük desteği sunan paydaşlarımızdan biri şüphesiz belediyemiz olmuştur. Özellikle bu konuda eğitim camiasından gelen başkanımız Erdal ARIKAN'a katkılarından dolayı şükranlarımızı sunuyorum. İki yıldan bu yana yürüttüğümüz EFOR projesi kapsamında LGS ve YKS sınav göstergeleri bizlere doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor. EFOR projesi özellikle akademik anlamda ilimizi son iki yılda üst sıralara taşımıştır. Eğitimin her alanını kapsayan bu protokolün özellikle EFOR projesinin bütçesine doğrudan katkı sunması bizim için çok değerlidir, yapılan bu protokolü çok kıymetli buluyor ve hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

 

            İl Milli Eğitim Müdürümüz başkanlığında, müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri, Arge Birimi, Ölçme ve Değerlendirme Müdürlüğü, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü personellerinden oluşan 50 kişilik proje ekibiyle yıl boyunca çeşitli çalışmaları kapsayan projenin bu yılki bütçesi 720.000'dan oluşmaktadır. Bingöl Belediye başkanlığı tarafından karşılanacak olan bu bütçe ile EFOR projesi kapsamında bu yıl 16859 (ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik) toplamda 25 ölçme ve değerlendirme sınavı uygulanacaktır.

22-12-202222-12-202222-12-202222-12-202222-12-2022

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.