BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YBO’larda Kahvaltı Geleneği Devam Ediyor.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, YBO’larda kahvaltı geleneğini devam ettirerek Şube Müdürü Orhan Seven ve Ömer Abdulaziz Döger ile birlikte 17.03.2015 tarihinde sabah 06:30’da ziyaret ettiği
YBO’larda Kahvaltı Geleneği Devam Ediyor.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, YBO’larda kahvaltı geleneğini devam ettirerek Şube Müdürü Orhan Seven ve Ömer Abdulaziz Döger ile birlikte 17.03.2015 tarihinde sabah 06:30’da ziyaret ettiği Çaytepe Yatılı Bölge Ortaokulunda, bugün ise Genç Yatılı Bölge Ortaokulu’nda öğrencilerle birlikte kahvaltıda buluştu.

Sarı, erken saate okul mutfağına geçerek kahvaltının hazırlanmasına yardım etti. Daha sonra, öğrencileri yatakhanelerinde ziyaret eden Sarı, akabinde kahvaltı sırasına giren öğrencilere eliyle servis yaptı. Sarı daha sonra çocuklarımızla birlikte kahvaltı sırasına girerek kendileri ile birlikte kahvaltı yaptı.

Öğrenciler ile sohbet ederek kahvaltının önemine değinen Sarı “ Henüz gelişim çağında olan ve yedikleri her şeyin kalsiyum olarak vitamin olarak dönen bu çağda sizler yediğiniz her şeye dikkat etmelisiniz. Özellikle meyve, sebze, süt ve peynir ürünleri kullanmanız lazım. Hazır yiyeceklerden ve çok şekerli ürünlerden uzak durmalıyız. Bunlara dikkat etmezsek obezite sorunları olan sağlıksız nesiller yetişir. Sağlığımız açısından, geleceğimiz açısından bu tür yiyeceklerden kaçınmamız gerekir” dedi.

Sarı öğrencilere sizlerle birlikte kahvaltı yapmak bizim için çok keyifli. Bizler sizi önemsiyoruz. Siz de kendinizi çok önemseyin ve kendiniz için gayret edin.” diye konuştu.

Sarı; Kahvaltının ardından beraberindekilerle birlikte okulu gezerek fiziki yapı ve donanımı ile ilgili incelemelerde bulundu.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.