BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali KÖŞGER Solhan İlçemizdeki Okulları Ziyaret Etti.

Vali KÖŞGER Solhan İlçemizdeki Okulları Ziyaret Etti.

Sayın Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER okulların sorunlarını ve sıkıntılarını yerinde incelemek, öğretmen ve öğrencilerle sohbet etmek amacıyla Solhan İlçemizde ziyaretlerde bulundu. Vali KÖŞGER’e okul ziyaretleri sırasında Solhan Kaymakamı Şeref AYDIN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI ve Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi AKTAŞ eşlik etti.

Okul gezileri kapsamında ilk olarak Solhan İmam Hatip Lisesini ziyaret eden Vali Yavuz Selim KÖŞGER öğretmenlerle bir araya gelerek okul müdüründen okulun sorunları hakkında bilgiler aldı.

Vali KÖŞGER ve beraberindekiler daha sonra Solhan Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlkokulunu ziyaret ettiler. Burada öğretmenler odasında okul idaresi ve öğretmenlerle sohbet ederek okul müdüründen sorunlarla ilgili bilgiler aldı.

KÖŞGER Öğretmenlerle yaptığı sohbette‘’Bingöl eğitim alanında başarıyı yakalayabilecek bir kent, bizim bugünkü hedefimiz eğitimdeki çıtayı biraz daha yükselterek başarıyı artırmaktır, Bu da ancak yeterli fiziki mekanlar ve iyi bir eğitimle gelir. Bingöl bu yönü ile şanslı bir kent. Okullarımız yeterli sınıf kapasitesine sahip. Ancak, bazı okullarımız zamanla ihtiyaca cevap veremez hale geliyor. Biz bugün İl Milli Eğitim Müdürümüzle birlikte okullarımızı ziyaret ederek sorunları ve talepleri yerinde görelim istedik, hem de geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızla sohbet ederek onların isteklerini dinleyelim istedik. Okul ziyaretlerimize bundan sonra fırsat buldukça, belli bir program dahilin de devam edeceğiz.” dedi.

 

 

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.