BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Köşger Minik Öğrencileri Ziyaret Etti

İlimiz Valisi Yavuz Selim Köşger, Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı ile birlikte Karşıyaka Teknik ve Meslek Anadolu Lisesi bünyesinde açılan Uygulama Anaokulunu ziyaret etti.
Vali Köşger Minik Öğrencileri Ziyaret Etti

İlimiz Valisi Yavuz Selim Köşger, Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı ile birlikte Karşıyaka Teknik ve Meslek Anadolu Lisesi bünyesinde açılan Uygulama Anaokulunu ziyaret etti.

 

Köşger, Anaokuluna yaptığı ziyarette, verilen eğitim ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

Ziyaret kapsamında Karşıyaka Teknik ve Meslek Anadolu Lisesi bünyesinde açılan Uygulama Anaokulunu ziyaret eden Köşger, okul Müdüründen okulun mevcut durumu, öğrenci sayısı ve ihtiyaçları ile ilgili bilgiler aldı. Anaokulunda eğitim gören minikler ile bir araya gelen Köşger, öğretmen ve öğrenciler ile bir süre sohbet etti.

 

Öğrencilerle de sohbet ederek, onlara geleceğe dair öğütlerde bulunan Vali Köşger, okullarımıza olan ziyaretlerimiz aralıklarla devam ediyor. Bingöl artık okul öncesinde de belirli kademelere geldi. Bizim amacımız eğitim öğretimin bütün olarak ilerlemesi ve Bingöl’ün eğitim seviyesinin daha da yükselmesidir. Bu kapsamda okullarımıza gereken önemi vermeyi devam ediyoruz. Karşıyaka Teknik ve Meslek Anadolu Lisesi bünyesinde açılan Uygulama Anaokulu da ilimizde bulunan güzide okullarımızdan biri, hiçbir okulumuzu ayırt etmiyoruz. Elimizde olan imkanlar dahilinde bütün okullarımızın eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. İnşallah sıkıntısız bir eğitim öğretim yılını da hep birlikte geride bırakacağız diyen Köşger; okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekerek. Çocukların ilkokul çağı öncesi, anaokullarında eğitim almaları zihinsel ve sosyal gelişimlerine olumlu katkı sağlayacaktır. Bu noktada Bingöl son derece iyi bir durumda, Okulöncesi eğitimin önemi bilimsel olarak da kanıtlanmış durumda. Bu yüzden velilerin ilkokula başlamadan önce çocuklarını okul öncesi eğitime başlatmaları büyük önem taşımaktadır dedi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.