BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Güner Orbay Ortaokulundan “Gönül Yolu Projesi’

Vali Güner Orbay Ortaokulunda, Bingöl Eğitimciler ve Kalkınma Derneği’nin ‘Gönül Yolu Projesi’ ve Vali Güner Orbay Ortaokulu’nun ‘Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var Projesi’ kapsamında mini fuar ve kermes etkinliği düzenlendi.
Vali Güner Orbay Ortaokulundan “Gönül Yolu Projesi’

Vali Güner Orbay Ortaokulunda, Bingöl Eğitimciler ve Kalkınma Derneği’nin ‘Gönül Yolu Projesi’ ve Vali Güner Orbay Ortaokulu’nun ‘Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var Projesi’ kapsamında mini fuar ve kermes etkinliği düzenlendi. Mini fuar ve kermesin açılışını Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Maarif Müfettişleri Başkanı Hayrettin Çakırcı,  ve İHH Temsilcisi Muhittin Gili yaptı.

Kermeste sergilenen oyma resimleri ve el işi yazmaları inceleyen Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı ve İHH Temsilcisi Muhittin Gili, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kermes dolayısıyla evde yapılan yemekler davetlilere ikram edildi. Ayrıca Vali Güner Orbay Okulundan mezun olan Barakazi’ye mezuniyet yılına ait bir Fotoğrafı Dernek başkanı Ali Elkatmış ve Okul Müdürü M.Selim Anacur tarafından hediye edildi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı, Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesinin tamamen gönüllülük esasına dayalı olduğunu belirti.

Bingöl’deki diğer okullarında projeye katılımını sağlamak amacıyla çalışmaların devam edeceğini kaydeden Sarı, şöyle dedi: “Milli Eğitim Bakanlığı ile İHH arasında protokol gereği ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ ve ‘İyilikte Yarışan Sınıflar’ projeleri kapsamında Vali Güner Orbay Ortaokulunda yetimlere katkı sağlamak amacıyla bir kermes düzenlendi. Velilerimizin bu kermese büyük bir katılımı var. Okulumuzun düzenlediği kermeste toplanacak olan para bereketli olacaktır, bir yetimi güldürmek, bir yetiminin başını okşamak, bir yetime sahip çıkmak anlamında çok güzel bir etkinlik oldu. Bu projenin diğer okullarımıza da örnek olacak bir proje. Bu projenin hazırlanmasında ve katkısı olan, destek veren herkese teşekkür ediyorum dedi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.