BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üstün Yetenekli Öğrenciler Sertifikalarını Aldı.

Bingöl Bilim ve Sanat Merkezi’nde Uyum Eğitimi´ni tamamlayan 17 Üstün yetenekli öğrenciye sertifika verildi
Üstün Yetenekli Öğrenciler Sertifikalarını Aldı.

Üstün yetenekli öğrencilere destek eğitimi vermek amacıyla 2012- 2013 yılında açılan Bilim Sanat Merkezi 2013- 2014 yılında yapılan değerlendirme sonucunda ilk öğrencilerini almaya başlayan Bingöl Bilim ve Sanat Merkezi’nde 15.01.2015 tarihinde TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesinde sertifika heyecanı yaşandı.

 

Bingöl Bilim ve Sanat Merkezi’nde Uyum Eğitimi´ni tamamlayan 17 Üstün yetenekli öğrenciye sertifika verildi

Yetenek sınavları ile 2014–2015 Eğitim Öğretim yılında girmeye hak kazanan 17 öğrencinin, 8 haftalık Oryantasyon ( Uyum Eğitimi) eğitimini tamamlayarak destek eğitimi aşamasına geçmesi nedeniyle 15.01.2015 tarihinde TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesinde sertifika töreni düzenlendi.

Sertifika töreninde konuşan Bingöl Milli Eğitim Müdür Vekili Yusuf Tokuş, Beşinci sınıf düzeyinde 22 öğrencisiyle eğitime başlayan Bilim ve Sanat Merkezi şu an 34 öğrenci ile öğretime devam etmektedir diyen Tokuş, bizler bugün 8 haftalık Uyum Eğitimini bitiren 17 öğrencinin sertifika törenini düzenlemek için toplandık. Ülkemizde şu an 72 Bilim ve Sanat Merkezinden biri olan Bingöl Bilim ve Sanat Merkezinde 5,6 ve 8. Sınıf düzeyinde 34 öğrencimiz öğrenim görmektedir diyen Tokuş, Bilim ve Sanat Merkezinin amacının okul öncesi, İlkokul ve Ortaöğretim çağındaki üstün yetenikli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak üzere açılan merkezlerdir dedi.

Tokuş, Bilim ve Sanat Merkez’leri geleceğe yön veren insanları yetiştiren eğitim yuvaları olmaları nedeniyle büyük önem taşıyor. Ben inanıyorum ki Bingöl’den de bu ülkeye yön verecek insanlar çıkacaktır. Teknoloji hızla gelişiyor, ihtiyaçlar artıyor. Bilim ve Sanat Merkezimizde iletişim becerileri, bilimsel çalışma yöntemleri, bilgisayar, yabancı dil, problem çözme teknikleri, grupla çalışma teknikleri, araştırma teknikleri yer alıyor. Öğrencilerimiz lise eğitimini bitirene kadar destek eğitimi almaya devam edecek” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan törende eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan 17 öğrenci sertifikalarını Milli Eğitim Müdür Vekili Yusuf Tokuş, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Suna, Milli Eğitim Şube Müdürleri Ömer Abdulaziz Döger, Erdoğan Zurel, Cuma Beğboğa’dan aldı.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.