BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşımalı Eğitim İl Değerlendirme Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin başkanlığında ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla Taşımalı eğitim il değerlendirme komisyonu toplantısı yapıldı. 
Taşımalı Eğitim İl Değerlendirme Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin başkanlığında ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla Taşımalı eğitim il değerlendirme komisyonu toplantısı yapıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, 7 ilçe milli eğitim müdürü katıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda, ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılan çalışma raporlarının okunması ile gündem maddeleri ele alındı.

Toplantıda konuşan İl Müdürümüz Engin, öncelikle alacağımız kararların eğitim camiamıza hayırlı olmasını dilerim. toplantının amacı;  2018-2019 eğitim öğretim yılında taşımalı eğitim kapsamına alınması istenen öğrencilerin tespitinin yapılması, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerin Taşımalı Eğitim Planlama Komisyon üyelerince hazırlanan raporların incelenmesi/değerlendirilmesinin yapılması ve sağlıklı bir planlama yapmak olduğunu anlattı.

Öğrencilerin daha güvenli ve rahat bir ortamda taşınmasını sağlamayı amaçladıklarını belirten Engin, "Öğrencilerimizin evlerinden okullara, okullarından evlerine gitmelerini sağlamak hepimize düşen en önemli görev. Taşınan çocuklar hepimizin çocuklarıdır." dedi.

Servis taşımacılığının zor ve sorumluluk isteyen bir iş olduğuna dikkati çeken Engin, bu nedenle yaptıkları denetimleri eğitim öğretim sezonu boyunca sürdüreceklerini vurguladı.

Okula gelen servis araçlarının denetiminden birinci derece sorumlu olan kişinin ilgili müdür yardımcıları ve o günkü nöbetçi öğretmenler olduğunu anlatan Engin, "Taşımalı eğitimle ilgili taşıma kapsamındaki tüm okul idarelerinin gerek teknik şartnameyi, gerekse yönetmeliği iyice incelemeleri ve taşıma işlerinin ilgili şartname ve yönetmelik doğrultusunda yapılmasında üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeleri gerekmektedir." diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin, “ 2017-2018 eğitim öğretim yılında olduğu gibi 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının da güzel geçmesi için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Bize emanet edilen 60 bin evladımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlamalıyız. Şimdiye kadarki çalışmalarınızdan dolayı teşekkür eder, yeni çalışmalarınızda başarılar dilerim.” dedi.

 

Millî Eğitim Temel Kanunu ile tanınan eğitim hakkından yoksun kalması muhtemel ilköğretim ve özel eğitim okul/kurumlarına devam eden öğrenciler ile yaygın eğitim hizmetinden yararlanan özel eğitim kursiyerlerinin resmî okul/kurumlara taşıma yoluyla eğitime erişimlerini sağlamak için 2018-2019 eğitim öğretim yılı taşımalı eğitim planlama komisyonlarınca hazırlanan raporlar değerlendirme komisyonu tarafından incelenerek yapılan değerlendirme sonucunda, ilimiz genelinde  378 yerleşim biriminden 72 taşıma merkezi ilköğretim okullarına toplam 6.060  öğrencinin 524 okul servis aracı ile taşınması uygun görülmüştür. Ayrıca, Taşımalı Engelli Öğrenci Uygulaması Kapsamında İlimiz genelinde 33 taşıma merkezi okuluna toplam 285  öğrencinin 36 araç ile taşınması ve Valilik onayına sunulması uygun görülmüştür.

27-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-2018

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.