BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Solhan Halk Eğitim Merkezi "Yıl Sonu Sergisi" Açılışı Yapıldı.

Solhan Halk Eğitim Merkezi "Yıl Sonu Sergisi" Açılışı, İl Müdürümüz Halil Yücel'in Katılımlarıyla Gerçekleştirildi
Solhan Halk Eğitim Merkezi

Solhan Halk Eğitim Merkezi "Yıl Sonu Sergisi" Açılışı Yapıldı.

            Solhan Halk Eğitim Merkezi "Yıl Sonu Sergisi" Açılışı, İl Müdürümüz Halil Yücel'in Katılımlarıyla Gerçekleştirildi

            Solhan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nce 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında açılan kursların geleneksel yıl sonu sergisi, Solhan Kaymakamımız Muhammed Çetin, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İl Müdürümüz Halil Yücel, ve Kurum Amirlerinin katılımıyla açıldı. 

            Solhan Halk Eğitimi Merkezinde, 2021-2022 Eğitim- Öğretim yılında açılmış olan kursların yıl sonu sergisinde, bir konuşan İl Müdürümüz Yücel şu ifadeleri kullandı; Solhan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından açılan kurslarda her yaştan bireylerin olduğunu gördük. Eğitim, örgün eğitimin yanı sıra hayatın her aşamasında öğrenmenin adıdır. Örgün eğitimin dışında kalan insanlarımızda bu kurslarımızda yeni el kabiliyetleri öğrenmiş bulunmaktalar. Açılan kurslarda kursiyerler yaptıkları el emeği, göz nuru işlemeler ve diğer ürünlerle hem ilçemizin sembolü olan simgeleri resmederek ilçe tanıtımına katkıda bulundular. Hem de yaptıkları ürünlerle aile ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Halk eğitim merkezi müdürlüğümüz bu sene gerçekten çok güzel bir iş çıkarmış. Başta halk eğitim merkezi müdürümüz ve ekibine, Usta öğreticilerimize ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

            Solhan Kaymakamı Muhammed Çetin, "Bugün burada yıl boyunca Halk Eğitimi Merkezimizin ve Halk Eğitimi Merkezi'nin desteğiyle ÂDEM kurslarımızda kursiyerlerimizin yaptığı ürünleri, yaptıkları el emeği göz nuru eserlerinin sergilemek için toplandık. Bizlerde ziyaret ettik onları. Yıl boyunca çok çabalamışlar. Ortaya çok güzel ürünler çıkartmışlar. Neticede onların bu konuda hem bir donanım kazanmasını hem bu konuda ailelerine destek olmalarını hem de ihtiyaç duyduklarında tek başlarına ayaklarının üstünde durmaları için bir meslek edinmelerini ümit ediyoruz. Çokta güzel eserler ortaya çıkmış, çok başarılı olmuşlar" dedi.

            Kurslarını başarıyla bitiren kursiyerlere ödül ve belgeleri, Kaymakamımız Muhammed Çetin, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İl Müdürümüz Halil Yücel, ve Kurum Amirleri tarafından verildi.

            İl Müdürümüz Halil Yücel, Kurdela kesiminin ardından sergi açılışına katılan protokol  üyeleri ile birlikte sergi stantlarını tek tek gezip, kurs öğreticilerinden ürünler hakkında bilgiler aldı ve emeği geçen kursiyer ve öğreticileri tebrik etti.

 

 

 

01-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-2022

 

 

 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.