BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Selahaddin Eyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi Törenle Açıldı.

Başbakan Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz, Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılış törenine katıldı. Yılmaz öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.
Selahaddin Eyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi Törenle Açıldı.

Başbakan Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz, Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılış törenine katıldı. Yılmaz öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.

Açılış törenine Başbakan Yardımcısı Yılmaz, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Bingöl Milletvekili ve Milletvekili adayı Enver Fehmioğlu, Yusuf Coşkun ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı ve Kurum Kuruluş Müdürleri katıldı.

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Bir tarafta bilgiyle donanımlı hale gelmiş gençler, diğer tarafta sporuyla, müziğiyle, yabancı diliyle, iletişim yetenekleriyle her bakımdan yetişmiş gençler istiyoruz” dedi.

Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Bingöl’ün son dönemde eğitimde adeta sessiz bir devrim yaptığını ifade ederek, eğitim yatırımlarının kısa sürede sonuç veren yatırımlar olmadığını söyledi.

En kıymetli yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu kaydeden Yılmaz, şunları söyledi:

“Çünkü eğitim, insana yapılan yatırım demektir, gençlerimize, çocuklarımıza yatırım demektir. Bu yönüyle Bingöl’ün geleceğine yapılan yatırım demektir. Biz hep şunun altını çiziyoruz; bizim hükümet olarak bütün politikalarımızın merkezinde insan var. En değerli varlığımız insandır. İnsan, eşrefi mahlukattır. Yani yaratılmışların en şereflisidir. Dolayısıyla biz, bir taraftan insan onurunu yüceltmek durumundayız, insana değer vermek durumundayız, diğer taraftan da her çabamızda, her politikamız da insana hizmet etmek durumundayız. Biz diyoruz ki, devlette, hükümette, her şey insan içindir. İnsanlar devlet için değil, devlet insan içindir. Bizim anlayışımız bu. Allah’ın izniyle önümüzdeki dönemde huzurla, güvenle, istikrarla  daha fazlasını yapmaya çalışacağız”

Bingöl’e son dönemlerde çok yatırımlar yaptıklarını, son 13 yılda Bingöl’e 700 milyondan fazla yatırım yapıldığını vurgulayan Yılmaz, şöyle devam etti: “Bingöl’de temel eğitim, ortaöğretime 500 milyondan daha fazla yatırım yaptık ve devam ediyor. Üniversiteyi de kattığınız zaman 700 milyondan fazla yatırım yaptık. Bu sene itibariyle de Bingöl merkezde artık tekli eğitime geçiyoruz. Başarı için bu çok çok önemli. Fiziki işleri aşağı yukarı tamamladık. Bundan sonra daha fazla kaliteye önem vereceğiz. Gençlerimiz, çocuklarımız artık bir okulu bitirdiği zaman, bir liseden mezun olduğu zaman, en azında bir spor dalında lisans sahibi olsun, en azından bir tane müzik enstrümanını çalabilsin. Gençlerimiz çok yönlü gelişsin. İşte burada da bu alt yapıya sahibiz. Bir tarafta bilgiyle donanımlı hale gelmiş gençler, diğer tarafta sporuyla, müziğiyle, yabancı diliyle, iletişim yetenekleriyle her bakımdan yetişmiş gençler istiyoruz. Diğer taraftan da elbette kötü alışkanlıklardan, aşırılıktan uzak, vatanına, milletine bağlı, ailesine, milletine hayırlı bir gençlik yetişsin istiyoruz. Bütün bu amaçlarımız çerçevesinde imam hatip okullarımızı özelikle önemsiyoruz”

Yapılan konuşmanın ardından, Başbakan Yardımcısı Yılmaz, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Bingöl Milletvekili ve Milletvekili adayı Enver Fehmioğlu, Yusuf Coşkun ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı ile birlikte Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılışının gerçekleştirdi. Yılmaz yapılan açılışın akabinde okulun konferans salonu, spor salonu ve sınıfları ziyaret ederek öğrenciler ile bir süre sohbet ederek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.