BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Köşger; Mektup Yazma Yarışması Üçüncüsü Önal’ı Ödüllendirdi.

Vali Köşger; 46.  Uluslararası Mektup Yazma Yarışmasında Türkiye 3.sü olan Cevdet Yılmaz Orta Okulu öğrencisi Yusuf Bihar ÖNAL’a okulda düzenlenen törenle 2.000.TL’lik hediye çekini vererek tebrik etti.  
Sayın Valimiz Köşger; Mektup Yazma Yarışması Üçüncüsü Önal’ı Ödüllendirdi.

Vali Yavuz Selim Köşger Dünya Posta Birliği UPU tarafından  düzenlenen “Yeni Birleşmiş Milletler Genel Sekreterinin danışmanı olduğunu düşün, ilk olarak hangi dünya sorununu ele alması için ona yardım edersin ve bu sorunu çözmesi için ona nasıl tavsiyelerde bulunursun” konusuyla 46.  Uluslararası Mektup Yazma Yarışmasında Türkiye 3.sü olan Cevdet Yılmaz Orta Okulu öğrencisi Yusuf Bihar ÖNAL’a okulda düzenlenen törenle 2.000.TL’lik hediye çekini vererek tebrik etti.

Köşger yaptığı konuşmasında; Biz Bingöl’de şu hedefi yakalamaya çalışıyoruz biliyorsunuz Bingöl’de okullarımızın fiziki standartları Türkiye standartlarının üzerine çıktı. TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulumuz da bunlardan birisi, gayet güzel bir mekanda eğitim ve öğretim görüyorsunuz, akademik başarıyı aynı zamanda da öğrencilerimizin milli değerlere sahip kişiler olmasını hedefliyoruz. Sadece akademik başarı değil hedefimiz yani insana topluma millete ve tüm insanlığa yararlı bireyler insanlar yetiştirmek hedefimiz bu. Bu noktada Cevdet Yılmaz ortaokulunda yakalanan bu başarı benim her zaman takdirle izlediğim bir başarı buradaki öğrencilerimizin genel başarı ortalamasından gayet mennunuz. Tabi daha iyi olmasını temenni ediyoruz. TEOG sınavında 15 tane birincisi var okulunuzun buda güzel bir başarı, tabi bütün öğrencilerimizin birinci olmasını isteriz biz, ama esas önemli olan bu sınavlarda herkesin birinci olması mümkün değil, herkesin kabiliyeti yönünde tercih yapması ve eğitim aldığı alanda severek gönülden o işe gönlünü de katarak eğitim görmesi gerekir. Bu bağlamda bir yavrumuz Türkiye üçüncüsü olmuş, diğer alanlarda da başarılar gelecektir inşallah. PTT’mizin Dünya Posta Birliği perspektifinde düzenlediği bu yarışmada Türkiye 3.sü olarak Yusuf oğlumuzun Bingöl adına üçüncü olması bizleri çok mutlu etti. Kendisini tanımaktan çok mutlu olduğumu belirtiyor ve kendisini tebrik ediyorum.

Vali Yavuz Selim Köşger,e İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin ve PTT Başmüdürü Abdullah Taşdelen eşlik etti.

 

PTT Başmüdürü Abdullah Taşdelen ayrıca yarışma kapsamında Türkiye’yi uluslararası düzeyde teslim edecek olan eserler, Dünya Posta Birliği Uluslararası Büro tarafından yapılan değerlendirmede derece aldığı takdirde ayrıca ödüllendirilecektir dedi.

17-05-201717-05-201717-05-201717-05-201717-05-201717-05-201717-05-2017

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.