BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı.

Siz Öğretmenler olarak idealist, çalışkan ve fedakâr bir şekilde çalıştıkça milletimiz birlik ve beraberlik içinde daha da güçlü bir duruma gelecektir.
Sarı’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı.

Saygıdeğer Öğretmen Arkadaşlarım,

Siz Öğretmenler olarak idealist, çalışkan ve fedakâr bir şekilde çalıştıkça milletimiz birlik ve beraberlik içinde daha da güçlü bir duruma gelecektir. Biz öğretmenlerin temel gayesi, taze dimağları evrensel değerlerin ışığında üretken, idealist, vatanına ve bayrağına bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.

            Sevgiden başka sermayesi olmayan bizlerin, bugün insanlığın yüksek diplomalı nesiller kadar, iyi eğitilmiş, yüksek ahlâka sahip, vatanına, millî ve manevi değerlerine sahip çıkmayı kendine şiar edinmiş nesillere ihtiyacımız olduğunu unutmaması gerekiyor.

Mevlana Hazretleri; "Yeni bir şey öğrenmeden geçirdiğim bir günde, benim için güneşin doğmasında bir hayır yoktur." diyor. Öğretmen değişen şartlara, hedeflere ve beklentilere göre kendisini geliştirdiği oranda, yenilikleri öğrencisine aktarabilecektir. Öğretmen inceleme, araştırma yani bilimsel olma özelliği kazandıran bir rehberdir. Bilgi sunmanın yanında öğrencinin güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmesini sağlayan, performansını ortaya çıkaran ve bu doğrultuda onu yönlendiren, yol gösteren kişidir.

Böylesi nesiller ancak sizlerin gönüllerinde yoğrulacaktır. Bu duygularla, öğrencilerimize verdiğiniz emek ve sevgi için, fedakârca gayretleriniz için şükranlarımı sunuyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

Milletimizin geleceğinin aydınlatılmasına, Ülkemizin Milli Eğitimine feragat ve fedakârlıkla uzun yıllar hizmet vererek ebediyete intikal eden, insanımıza eğitim ve bilim hizmeti götürme uğrunda şehit olan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, emekliye ayrılan büyüklerimize sağlıklı, huzur ve mutluluk dolu uzun ömürler temenni ediyorum.

Öğretmenlik mesleğini seçerek aramıza yeni katılan genç arkadaşlarımıza, yürüyecekleri bu uzun soluklu yolda üstün başarılar diler, hepinizi gönül dolusu sevgi, saygı ve muhabbetlerimle selâmlıyorum.  Günümüz kutlu olsun.   

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.