BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı’dan TEOG Tercihleri İle İlgili Son Uyarı

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı yaptığı açıklamada; Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması sürecinde sınavların gerçekleştirilmesinin ardından 06.07. 2015 tarihi itibariyle tercih ve yerleştirme sürecine girmiş durumdayız.
Sarı’dan TEOG Tercihleri İle İlgili Son Uyarı

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı yaptığı açıklamada; Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması sürecinde sınavların gerçekleştirilmesinin ardından 06.07. 2015 tarihi itibariyle tercih ve yerleştirme sürecine girmiş durumdayız. 29/06/2015 tarihinde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayınlanarak süreç resmen başlamıştır. Süreç Ortaöğretim Kurumlarına Tercih ve Yerleştirme Takvimi’nde belirtildiği şekilde işleyecektir.

Sarı: Öğrencilerimizin Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunda belirtildiği gibi Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirme tercihlerin 16 Temmuz 2015 tarihi Saat: 13:00’a kadar yapmaları gerekmektedir. Ancak öğrencilerimizin mağduriyet yaşamamaları adına Müdürlüğümüzce yapılan incelemede İlimizde tercih yapması gereken 5.162 öğrencimizden 13.07.2015 tarihi itibariyle 4.054 öğrencimizin tercih yaptığı 1.108 öğrencimizin ise henüz tercih yapmadığı anlaşılmıştır.  Bu nedenle öğrencilerimizin açıkta kalmamaları için tercihlerin belirtilen tarihe kadar mutlaka yapmaları gerekmektedir.

Öğrenci veya velisi, istek sırası ve puan üstünlüğü sırasına göre, tüm okul türlerinde ki okulları karışık olarak listeleyebilirler diyen Sarı; öğrencilerimizin 25 tercih hakkı var. Tercihlerde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, istek sırası ve puan üstünlüğü olacak. Tercihler sadece bir kez yapılacak ve başvuru işleminden sonra kesinlikle değiştirilmeyecek. Bu yüzden tercihlerin dikkatli bir şekilde yapılması gerekiyor. Öğrencilerimizin tercih yaparken mutlaka tüm Ortaokullarımızda ve Rehberlik Araştırma Merkezinde kurulan tercih masalarından yardım alabilirler. Ayrıca zamanında girilmeyen, yanlış yapılan, eksik kalan, elektronik onay işleminden sonra bildirilen değişiklik talepleri hiçbir şekilde işleme koyulmayacak.

Sarı; Okullara kayıt işlemleri yerleştirildikleri okullara sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Velilerimizin okulla iletişim içinde olması yeterli olacaktır. Ayrıca velilerimiz ve öğrencilerimiz rahat olsun. Liselerimizde bütün 8. Sınıf öğrencilerimizin yerleşebileceği kadar kontenjanımız vardır şeklinde konuştu.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.