BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı Yeşilyurt ve Vali Güner Orbay Ortaokulu İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı 2015 - 2016 Eğitim Öğretim yılında hizmete girmesi planlanan Yeşilyurt Ortaokulu ve Vali Güner Orbay Ortaokulu  İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu.
Sarı Yeşilyurt ve Vali Güner Orbay Ortaokulu  İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı 2015 - 2016 Eğitim Öğretim yılında hizmete girmesi planlanan Yeşilyurt Ortaokulu ve Vali Güner Orbay Ortaokulu  İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu. İnşaat İncelemelerinde Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı’ya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Rasim Buluç ve Şube Müdürü Serhat Aran eşlik etti.

Beraberinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Rasim Buluç ile birlikte okul inşaatlarını gezen Sarı, il merkezinde yapımı devam eden 24 derslikli ve spor salonu olan Yeşilyurt Ortaokulu ve 32 derslikli Vali Güner Orbay Ortaokulu  inşaatını yerinde inceleyerek  inşaatların tamamlanma süreci ile ilgili müteahhit firmalardan bilgiler alıp, inşaatların projelerine uygun olarak tamamlanması ve zamanında yetiştirilmesi talimatını verdi

Sarı, Bingöl’ün eğitime çok büyük önem verdiğini ve eğitimde engel tanımayan bir il olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, Bingöl İlimizde çok önemli eğitim yatırımları gerçekleştiriliyor.

Sarı, yüklenici firma yetkililerine yapımı devam eden okul inşaatlarının hızlandırılarak standartlara uygun şekilde bir önce bitirilmesi talimatını verdi. Bingöl’de okul ve derslik ihtiyacının giderilmesine yönelik çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü söyleyen Sarı İl genelinde başlatmış olduğumuz eğitim seferberliği kapsamında  Okulların bir kısmı bitti, bir kısmının ise inşaatları halen devam etmektedir. Bunların da kısa süre içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. Amacımız il genelinde topyekün başarı sağlamak ve eğitimde başarı çıtasını yükseltmektir. Bingöl İlimizde eğitimde fiziki problemlerin bitirilmesi ile birlikte eğitimde bir rahatlama yaşanacaktır” dedi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.