BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı ve Burtaşkıray’dan Fen Lisesine ziyaret.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, hafta sonu yapılacak olan YGS sınavı öncesi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray ile birlikte TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi öğrencilerine misafir oldu.
Sarı ve Burtaşkıray’dan Fen Lisesine  ziyaret.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, hafta sonu yapılacak olan YGS sınavı öncesi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray ile birlikte TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi öğrencilerine misafir oldu.

Sarı, Fen Lisesi Müdürü Yadin Çelik’ten, okul ve öğrenciler hakkında bilgiler aldıktan sonra pansiyonda kalan öğrencilere misafir oldu.

Sarı, TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesinin çok başarılı bir eğitim yuvası olduğunu, Türkiye genelinde en iyi Fen Liselerinden biri olduğunu söyleyerek, öğrencilere derslerinde ve hafta sonu yapılacak olan YGS sınavında başarılar diledi.

Sarı; “Öncelikle bizleri misafir olarak ağırladığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Müdürü olarak mümkün mertebe tüm okullarımızı ziyaret etmeye çalışıyorum, bugünde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz ile sizlere misafir olalım dedik.

 

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum Bingöl, eğitim kalitesi ve fiziki şartlar bakımından Türkiye de iyi konumda. Ama biz, bunlarla yetinmiyoruz. Daha iyi şartlarda, daha olumlu şartlarda, daha da başarılı olacağınızı ümit ediyoruz. Ama şu bir gerçek, sizlerin yerinde olmak isteyen binlerce öğrenci var. Sizler büyük bir başarıyla ve gayretle Fen Lisesini kazandınız. Ama bu yetmez. Önemli olan buradan üniversiteye giden yolda, göstereceğiniz başarı çok daha önemli.

Bunun içinde istikrarlı bir şekilde çalışacaksınız. Başarıyı engelleyen en önemli unsur, tembelliktir. Yani sonra yaparım, şu diziyi izleyim sonra hallederim demeyeceksiniz. Tembellik insanın kanına girer. Diğer bir tehlike kötü arkadaştır. Arkadaşlarınızı iyi seçin. Arkadaşlarınız sizlere iyi ya da kötü örnek olurlar. Burada ki şansınız, hepiniz iyi çocuklarsınız, başarılı öğrencilersiniz. Bir diğeri Allah insanı nefsi duygularla yaratmıştır. Yanına da yetmemiş şeytanı yaratmıştır. Yani şeytan ve nefis sizleri kötü yola iletmek için, her şeyi güzel gösterir. Bunlara karşı da çok uyanık olmanız lazım.

Bu gaye doğrultusunda başarımız da artacaktır.  Burada öğretmenlerimize, okul müdürümüze, velilerimize ve hepimize görevler düşüyor. Sizin geleceğiniz açısından, sizin başarılı olmanız açısından ne yapmak gerekiyorsa, bizlerin ve velilerin de bir ödevi var. Onun için başarılı olmanız için mutlaka çok çalışmanız lazım. Sadece çalışmakta yetmiyor. Bir yabancı dil öğrenin. Mümkün mertebe bir enstrüman aleti çalın. Resim yapmayı başarabiliyorsanız yapın. Mutlaka profesyonel olmasa da spor yapın. Bu sizin sağlığınız ve dinamizminin açısından son derece önemlidir. Maşallah sizler zekisiniz, kabiliyetlisiniz. Bu zekânızı ve kabiliyetinizi heder etmemeniz lazım. Biz sizlerden daha çok şey bekliyoruz. İleride bizlerden daha iyi konumda olacaksınız. Çünkü ülkemiz çok iyi bir noktaya doğru gidiyor. Sizlerde inşallah birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde, ülkemize hizmet edeceksiniz. Ben bu vesileyle hepinize derslerinizde kolaylıklar ve YGS sınavına girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

08-03-201608-03-201608-03-201608-03-201608-03-201608-03-2016

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.