BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı, TRT Erzurum Radyosuna Konuk Oldu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, canlı telefon bağlantısı ile TRT Erzurum Radyosuna konuk oldu.
Sarı, TRT Erzurum Radyosuna Konuk Oldu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, canlı telefon bağlantısı ile TRT Erzurum Radyosuna konuk oldu.

Sarı, ´Beyaz Bayrak´ projesiyle, okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi ile yaşam kalitesinin yükseltilmesinin amaçlandığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından okullarda hijyen konusunda yürütülen ´Beyaz Bayrak´ projesi hakkında bilgi veren Sarı, öncelikle bu işlerin yürütülmesi için bir koordinatör belirlediklerini söyledi.

Aynı şekilde İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde de bu protokol kapsamında yürütülecek iş ve işlemler hakkında bilgi verdiklerini ifade eden Sarı, ´´Bununla ilgili tüm önlemleri alıyoruz. Daha sonra da alınan tedbir ve önlemlerin iş ve işleyişlerini görmek amacıyla denetliyoruz. 2013 yılında ilimizde 6, 2014 yıllında 13 ve son olarak 2015 yılında da 18 tane okulumuz ´Beyaz Bayrak´ kazandı. ´Beyaz Bayrak´ projesinde, okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi ile yaşam kalitesinin yükseltilmesi amaçlanıyor´´ diye konuştu.

Protokol kapsamında projenin nasıl uygulanacağı, hangi kriterlere göre belirleneceği ve bu kriterler çerçevesinde gerekli tedbirleri aldıklarını dile getiren Sarı, ´´Biz duyurumuzu yaptıktan sonra okullarımız hazırlıklarını yapmaya başlıyorlar. Eğer hazırlıklarını tamamlamışlarsa ´Beyaz Bayrak´ başvurusunda bulunuyorlar. Komisyon ekibi, başvuruların yapıldığı okullara giderek bir değerlendirme yapıyorlar. Değerlendirme sonucunda 100 puan üzerinden 90 puan alan okullara ´Beyaz Bayrak´ veriliyor. Amacımız bu sayıyı daha da yükseltmek. Öğrencilerimiz de gayret içerisine giriyorlar. ´Beyaz Bayrak´ almak için mücadele ediyorlar şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.