BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı, TEOG Tercih Büroları Oluşturuldu.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı TEOG Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Sarı, TEOG Tercih Büroları Oluşturuldu.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı TEOG Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sarı, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı’na(TEOG) ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sarı açıklamasında, TEOG sınav sonuçları sonrası 06-16 Temmuz tarihleri arasında öğrencilerin tercihlerde bulunacağını ve tercihlerden sonra hiçbir öğrencinin açıkta kalmayacağını belirtti.

Temel eğitimden orta öğretime geçiş sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlı sitesinde yayınlandı.

Konuya ilgili açıklamalarda bulunan Sarı, tercihler sonrasında hiç kimsenin açıkta kalmayacağını belirtti. Sarı, “Öğrencilerimizin girmiş olduğu TEOG sınavı sonuçları 29 Haziran pazartesi itibariyle açıklandı. Öğrencilerimiz TC kimlik numaralarını kullanarak Milli Eğitim Bakanlığımız sınav sonuç linkinden sonuçlarını alabilirler. Öğrencilerimiz 06-16 Temmuz tarihleri arasında tercihlerde bulunacaklar. Öğrencilerimiz bu tercihleri yaparken tüm ortaokullarımızda kurulan tercih komisyonlarından faydalanabilirler.” dedi.

Sarı; Yerleştirmede öğrenciler 25 okula kadar tercihte bulunabileceklerdir.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi kapsamında yapılan merkezî sistem ortak sınavlarının tamamını veya bir kısmını kullanarak özel okullara kayıt yaptıran öğrenciler tercihte bulunamayacaktır.

Özel okula kayıt yaptıracağım tercih yapmayacağım» butonunu işaretlediği halde 11 Eylül 2015 tarihine kadar herhangi bir okula kaydını yaptırmayan öğrencinin kaydı, bu tarihten itibaren açık ortaöğretim kurumuna otomatik olarak yapılacaktır.

Açık ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencilerin, talep etmeleri halinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca, nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 07-10 Eylül 2015 tarihlerinde, 3 (üç) tercih alınarak, YEP üstünlüğüne göre il/ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapılacaktır.

 

TEOG sınavı sonrası tercih aşamasında öğrencilere yardımcı olmanın önemini vurgulayan Sarı "Rehberlik ve tercih masalarının Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve tüm Ortaokullarımızda kurulduğunu belirtti. Tercih masasında görevli öğretmenlerimiz öğrencilere tercihleri konusunda yardım edecek dedi. Sarı sınava giren ve tercihte bulunacak tüm örgencilere hayat boyu başarılar diledi.

NOT : Yerleştirme takviminde meydana gelen değişiklikler MEB sayfasından takip edilmelidir.

 

Tercih ve Yerleştirme Klavuzu İçin tıklayın. /meb_iys_dosyalar/2015_06/30024631_ook_tercihveyerlestirmeklvz2015.pdf

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.